ters çalışma

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
14SE motorlu 1.4 çok nokta enjeksiyonlu 1994 model astra aracıma mikserli tek nokta, emülatörlü ,lovato marka lpg sistemi taktırdım; herşey çok güzel fakat bazen araç ters çalışma yapıyor;lpgyi takan yer aracı stop etmeden bikaç sn bekleyip öyle stop etmemi söyledi; sizce bu mantıklımı , yada aracın ters çalışmasını nasıl önleyebiliriz...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halil bey yakıt kesicilerde sorun olmasın... demek stop durumunda motorda yanma gerçekleşiyor ve motor bi çevrim daha yapıyor sonra stop ediyor... kontaktan da yapabilir... bakmak gerek...saygılar...

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
halil o olay bende de oluyodu bir ara, benzini 95 oktan alınca düzelmişti..

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski arabamdada oluyordu asdra g ondada mikserli sistem vardı kontağı kapatınca sanki tekrar çalışacakmış gibi motoru bir iki kez sallıyodu çözülemedi
bnede sattım zaten. şimdiki aracımda atiker sıralı varhiçbir sorunla karşılaşmadım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzınden yapar benzını degıstr

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lpg kullanıyorum hiç öyle birşey söylemediler ,yapamadıkları birşeyi örtbas eder gibi laflar bunlar

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı 97 vectra gl aracı ilk aldığımda tek noktadan enjeksiyonlu BRC marka LPG taktırdım. aracı stop ettğimde ters çalışıyordu.daha sonra sıralı taktırdım sorun gitti arada dağlar kadar fark var boşuna hamballığını yapmışım ilk lpg nin.ters çalışması gaz birikmesi olduğu için oluyor.stop etmeden önce 3000 devire kadar gaz ver kontağı kapat o zaman normal stop eder.birde montajcılarda bi elektronik parça takıyorlar o parçayı taktırdığında kontağı kapattıktan sonra araç kendini 2 sn sonra stop ediyor yani bütün gazı yaktıktan sonra.en son fiyatı 80 ytl idi.ama gaz verme olayı ile aynı mantık.

Son düzenleme: