buji sorunu mu acaba?

KARA_VECTRA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar 2000 model opel vectra b cd 16 v mi bilmiyorum :) yeni aldım daha aracı aldımda yol bilgisayarı ilk kalkışta 100km/lt de 18 lt ye kadar çıkıyordu.Aracın buji hava filtresi yağ ve filtresini değiştirdkten sonra araç 100km/lt de 38 lt ye kadar çıkmaya başladı parçaları aksaraydan aldım yani orjinalmi bilmiyorum birde araç otomatik vites aracı vitese taktığımda bi titreme oluyor ve sonra kesiliyor bu nedendir acaba.bir diğer sorunda aracın harareti 80 den 100 e çıkıp tekrar 80 e iniyor bu normalmidir şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Vectra 2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Ya kardeş 100km/38Lt ne demek :eek: O zaman sen Allah ne verdi basıyon Sağ ayagını biraz daha dengeli kullanırsan en azaında 10 Lt ye kadar düşer buji kablosu, hava filtresi ne olursa olsun

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim 1.6 astralardada öyle sanırım yol bilgisayarında var bi bozukluk 1. viteste gaza birden yüklenirsen 39.8e bile çıkıyo

KARA_VECTRA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyde eskiden bastığımda aynı şekilde 15-16 civarıydı buji ve filtreleri değiştirdikten sonra 38e çıkmaya başladı hemde gaza fazla yüklenmeden.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 39,8 e ılk kalkısta cıkar bu normal cok basarasan. ama zaten yavas kalksan bıle 20 felan yakar bu sıze baglıdır... konuyu acan arkadasın bı yanlısı var 18 yakabılır kalkısta ama 39.8 de yakar

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuş aşağı kompresyonda giderken 0 lt/100km yazıyor ona sesiniz çıkmıyor ama dimi neyle gidiyor demiyosunuz :):) :kop:

şaka bir yana kalkışlarda 20-40 lt görmen normal.

KARA_VECTRA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşla artık hiç bişe yazmıyo çünkü araba bozluldu bügün :) ilk marşı basınca çalışıyo sğukken sonra stop ediyo ne kadar marş bassam çalışmıyo artık çok yakma gibi bi derdimde kalmadı :)

cutebadboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RespecT' Alıntı:
yokuş aşağı kompresyonda giderken 0 lt/100km yazıyor ona sesiniz çıkmıyor ama dimi neyle gidiyor demiyosunuz :):) :kop:

gerçekten de öyle:kop: :kop: bende opelllerin bilgisayarları çok iyiçalışıor hata payı düşük.ve hassas.