top speed * (Astra G)

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam Ankara - İstanbul arasındaki Anadolu Otoyolu'nda (otoban) kısa süreli bir sürat denemesi yaptım. Araçta gördüğüm max sürat ise 210 km/h. oldu.

Ayrıntıya girmek gerekirse; düz bir yol ve arac baştan sıkılanmadı (sabit 80-90'la giderken 4. vites 6500 rpm ve sonrasında 5. vites). 180m km/h'e kadar güzel bir hızlanma sonrasında ise tıkanma oldu.

Kadranda devir saati 6000 ve km saati 210'u göstermişti. daha fazlasını yapmadı araç.

Araba: 2004 Astra njoy 1,6 (tamamiyle fabrika çıkışı herhangi bir modifiye yoktur)
km : 134.000

Sorum şu ki; aracımın daha fazla sürate ulaşması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa normali bu mudur? Eğer öyle deilse de bu sonuç 4 yılın veya 134bin km'nin araca verdiği bi yorgunluk mudur ?
Ayrıca, Astra G'lerde top speed'leriniz nelerdir söylerseniz sevinirim.

Bu konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum..

Şimdiden tşk.ler.

* Hız yapmaya özendirici bir topik deildir. sadece teknik bilgi alma amaçlıdır.

saygılar.

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede 1,6 arabaya göre 210 gayet normal... hatta çok güzel...

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
500 devirlik bi boşluk vardı devir saatinde. bundan dolayı da biraz daha hızlanması gerektiği kanısına vardım. problem bu yani. yoksa arabam 200 300 yapsın demiorum.

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 de 1oo kadar çıkabilirsen daha yukarı bir rakam görmen gerekir diye düşünüyorum.
aynı arabayla bursa ankara arasında 230 a yaklaşmıştım.

selamlar..

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım giray.

ya zaten, gece olduğu için düz mü deil ondan da emin deildim ben.

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hahha

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model astra cd 140.000 km de araç 215 km hıza ulastım devir saatinin kaç olduğunu hatırlamıyorum su an

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şöyle bi durum var aracın kullanmadan kullanmayada farklılık gösterebilir ama 500 dev/dk boşluk var demişsiniz ben şimdiye kadr normal bi enjeksiyonlu aracın devir saatinin sonuna dayandığını görmedim... devir kesiciler devrededir abi yani 500 dev/dk boş var diyorsunuzda ordan sonrası sakıncalı artık kolmu çıkartır blokmu patlatır meçhul.. o yüzden belli devirden sonra pedalda boşluk dahi olsa bassan dahi çıkmaz...saygılar... o hızda 1.6 gibi bir motora göre normal olduğunu düşünüyorum...saygılar

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şöyle bi durum var aracın kullanmadan kullanmayada farklılık gösterebilir ama 500 dev/dk boşluk var demişsiniz ben şimdiye kadr normal bi enjeksiyonlu aracın devir saatinin sonuna dayandığını görmedim... devir kesiciler devrededir abi yani 500 dev/dk boş var diyorsunuzda ordan sonrası sakıncalı artık kolmu çıkartır blokmu patlatır meçhul.. o yüzden belli devirden sonra pedalda boşluk dahi olsa bassan dahi çıkmaz...saygılar... o hızda 1.6 gibi bir motora göre normal olduğunu düşünüyorum...saygılar

biliorum bunun bilincindeyim ki zaten 6500'de kesio motor. 4. vitese kadar da öyle oldu hep zormalamadım hatta kesmesine izin vermeden yükselttim.
ama 5. viteste 6000de kaldı.