Transporter, Caddy, Doblo vs. sürücüleri

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başlıkta bahsettiğim araçların sürücülerine genellikle kıl oluyorum. Bu araçlardan sahip olanlar varsa üzerine alınmasınlar çünkü söz meclisten dışarı.

Yaa bu zaatı muhteremler altlarındaki araçları Ferrari falan mı sanıyorlar anlamıyorum özellikle transporter sahipleri trafikte bir sabırsızlık ve sürekli bir yol isteme eğilimindeler. Tamam altındaki araba yeni nesil turbo dizel iyi kaçıyor vs. ama spor otomobil değilki. Dikkat edin yollarda aracını sakin kullanan transporter, Caddy veya Doblo JTD sahibi adam göremezsiniz yaa sizi geçmek için arka tamponunuza yapışır ya da sağınızda geçmeye kalkar sabırsızdır. Normalde çok sabırlı olmama ve aracımın devirini 3000' in üzerine zorunlu kalmadıkça çıkarmayan bir insan olarak, bugün bir dizel doblonun tacizine uğradım. Normal bir şekilde sağ şeritte giden arkadaşın yanından geçtikten sonra yine normal bir şekilde ondan çok uzaklaştıktan sonra ileride tekrar sağ şeride geçtim. Adam arkamdan bir hışım geldi benim yanımda yavaşladı biraz geçti tekrar yavaşladı aklı sıra gel yarışalım altındaki araç otomobil ama ben pikapla seni bir geçeyim rahatlayacam diyor. Sabır sabır bir yere kadar. Yolda bulunan bir kasiste yavaşlayarak üzerinden aynı anda geçtikten sonra dayanamadım aynı anda dayandık gaza 1-2-3-4 baktım eleman arkada nokta oldu. O kadar sinirlendim ki gayri ihtiyarı camdan elemana el sallamışım. :eek:

Bu araçları tercih eden insanların profillerinde mi bir sorun var yoksa, bu araçların direksiyonunda mı bişey var, ya da motor sesleri falan mı insanı tahrik ediyor anlamıyorum. Sonuçta altındaki araba ticari bir araç mal taşır insan taşır bununla trafikte yarış yapmanın ne anlamı var onu kavrayamıyorum. Ha eğer hız yapacaksan al bir tane Subaru İpreza STİ seni aynadan görünce zaten biz yol veririz. :good:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru bir tesbit, motorları kuvvetli ve ticari araç olarak epeyce hızlı olduğundan sanırım insanlar gaza geliyor,sürekli karşılaştığımız bir olay ama şu model araç sürücülerine diye indirgememek lazım, o şahıslar neye biniyor olursa olsunlar aynı tavırları sergileyeceklerdir.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru bir tesbit, motorları kuvvetli ve ticari araç olarak epeyce hızlı olduğundan sanırım insanlar gaza geliyor,sürekli karşılaştığımız bir olay ama şu model araç sürücülerine diye indirgememek lazım, o şahıslar neye biniyor olursa olsunlar aynı tavırları sergileyeceklerdir.

Hayır araçların kuvvetli olduğunu biliyorum bunlar belkide tork canavarı ama bunların 0-100 değerleri 8-9 saniye bile değil. Haa ille tork iyi diyorlarsa traktörler hepsinden iyi. Benim kızdığım şu, trafikte kullanıcıları kafaya taksa Opel, Toyota vs. benzinli araçların hepsi bunları arkalarında nokta yapar ama bu arkadaşlarda bir gaza gelmişlik bir saldırganlık. Yahu bu araba 250 de yapmıyorki hadi yapsa 200 yapar onuda artık bütün araçlar yapıyor. Cahilliktenmidir nedir anlayamadım. Belkide bu arkadaşlar zamanında Hyundai panel vanlarla ticaret yapıyorlardı bunları satın alınca uçağa binmiş gibimi oluyorlar onuda bilmiyorum.
Ama biz bezinli araç kullananlarda da kabahat var benzin pahalı diye şöyle seri araç kullanamıyoruz ki :)))) Buradan LPG li arkadaşlara çağrı yapıyorum gösterin kendinizi :))))

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel tespit bu arkadaşlar kendilerini f1 pilotu zannediyolar herhalde

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim dışarı montaj - servis elemanlar sıkıştırmış olmasın:D:D

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yolda bir çok şey gelebilir başımıza..Bu vosvos serisi size denk gelmiş..Ama bu tür kişilere her markada rastlamanız mümkün..

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yolda bir çok şey gelebilir başımıza..Bu vosvos serisi size denk gelmiş..Ama bu tür kişilere her markada rastlamanız mümkün..

Yok yaa ben özellikle dikkat ediyorum bu araçlarda olupda yavaş kullanan yok sizde trafikte dikkat edin hele transporter sürücüleri deli gibi araç kullanıyorlar.....

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir keresinde bir transporter da bana yapmıştı benzerini, yokus yukarı 100 km ile çıkıyoruz (normal bir yol ve hızım az değil) beyefendi dayandı arka tamponuma, hayır o kadar yakınki ayagımı gazdan çeksem yada saga geçmek için yavaşlasam benim arka koltuga kadar girecek... yavaş gidiyor olsam eyvallah, yol istese tamam diyeceğimm, dibime girip tampon tampona gitmenin ne anlamı var ? ama corsa kullanıyoruz ya,küçük araba, illa taciz edecek hasta ruhlu adam..

aslında bu tiplerden marka olarak değilde ticari ve özellikle şirket aracı kullanan arkadaşlar olarak bahsetsek daha dogru olacak sanırım.(bende şirket aracı kullanıyorum, forumdaki arkadaşlar üzerine alınmasın lütfen)Kendilerine ait olmayan ve hiçbir şekilde sorumluluk hissetmedikleri, yakıt sarfıyatını ve güvenliği düşünmedikleri şirket araclarını Colin Mcrae edasında kullanan bu tipleri esefle kınıyorum

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar da eğitim sıfır !! beyin kıvrımlarından 3 tanesi çalışan adama ehliyet ve araba verirseniz olacaği bu almış şirketin arabasını eşşeğe biner gibi biniyor mazot beleş bakım masrafı yok ticari araçları aile aracı olarak kullananlara denk gelirseniz sorun yok ama şirket arabasıysa her türlü hokkabazlık bekleyebiliriniz hiç huyum olmayan hareketleri sırf bunlara yapıyorum kırmızıda duruyorum adam sellektör yapıyor işte o an benim araba gitmez oluyo yolun ortasında 30 km üstün çıkmıyor adam şişiyor arkada (tabiki gece ve tek bu uyanık arkadaş olduğu için yapıyorum)