Triger seti kac bin km degiştirilmeli

Aslansss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selam edrim degerli arkadaşlarım ben opelle yeni tanıştım ve ılk defa araç sahibi oldum aracımın triger seti 104binde degişmiş ve şu anki km si 157500 degiştirme vakti gelmişmi yoksa daha varmıdır beni bu konuda aydınlatırsanız sevirim şimdiden vermiş oldugunuz bilgiler için çok tesekkur ederım aracım opel astra elegance 2003 model

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selam edrim degerli arkadaşlarım ben opelle yeni tanıştım ve ılk defa araç sahibi oldum aracımın triger seti 104binde degişmiş ve şu anki km si 157500 degiştirme vakti gelmişmi yoksa daha varmıdır beni bu konuda aydınlatırsanız sevirim şimdiden vermiş oldugunuz bilgiler için çok tesekkur ederım aracım opel astra elegance 2003 model

Aracıniz hayırlı olsun. Triger ı kayış ise 5 yıl veya 60 bin km de değişmeli veyahut kontrol edilmeli. Zincir ise 100 bin km ömrü vardır. Ama sanırım sizin ki kayış(bilen arkadaşlar beni duzeltsin). Fazla ihmal etmeden bi ustaya baktirın ne durumda ona göre h hareket edersiniz. Kazasız sürüsler dilerim.

Aslansss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşşekkür ederim hocam bildiğim kadarıyla v kayışmış benden önce aracın ikinci sahibi 104 binde tum triger setini degiştirmiş dediginiz gibi ustasına baktırmak lazım

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger kayışının değişim periyodu gelmeden önce belli periyotlarda (sökmeden) yüzeysel gözle kontrölü yapılırsa iyi olur gözle görülebilecek herhangi bir olumsuzluğa önlem olarak fakat bunun tam olarak kontrölü olmaz,değişim periyodu geldiği zaman mutlaka set olarak değişmeli,sökülmüş eski kayışın içine dikkatli bakıldığı zaman kılcal çatlaklar olduğunu görülür 4 yıl/60.000 hangisi önce dolarsa kayışların değişmesi gerekir.
Google'a "old tension belt" yazıp "Görsellerde" arama yapınca eski kayış örnekleri çıkıyor.

Son düzenleme:

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel zafira b nin triger kayisinin değişimi için 10 sene veya 150000 diyor. Kitapçığında. Ben ilk değişimi 145000 de yaptım. 60000 veya 4 sene biraz abartılı gibi geldi bana. Yoksa opel niye 150000 desinki.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g kitapçığındaki servis çizelgesi 4 yıl/60 bin yazıyor,her aracı ve motor kodunu "kendi servis kıtapçığına" göre değerlendirmek sanırım en uygunu.Ticari veya hususi kullanıma görede periyotlar değişiyor.

Aslansss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g nin o kadar kısa zamanda olduğunu bilmiyordum.
En güzel i aracın kendi servis kitapçığını bakmak

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
riske atılmayacak bir parça düşünsenize kayış koptu ve tüm süboplar kapağa yapıştı.maliyet 3000 lira dizelse biraz daha fazla

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde uygulanan, 4-5 yil ve ya 60 bin km. Hangisi önce dolarsa. Lakin anlamadiğim husus var. Ayni model ve motor kodu olan araçlarin avrupa kullanma kitapçiklarinda 150 bin yazmakta. Bana tamamen mantiksiz geliyor. Ülkemizdeki ticari çikarlar neticesinde bazi servis aksiyonlari değişebiliyor. Şu anki aracim 6 yaşinda ve 100 bin km. de daha üstunde orjinal kayiş var. Yaptiğimin risklerini ve sonuçlarini biliyorum fakat yapim gereği ölücünün biriyim. Hedefim 2 yil sonra değiştirmek..