triger sorunu

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dün bir konu açmışdım trigerden gelen ses diye bu gün o ses beni yolda bıraktı sabah işe gelirken bir ses duydum triger den takır tukur hemen çekici çagırdım ustamın dükkanı da götürdük arabayı açdık bak tık triger yerini bilye atmış allah dan motor kapaklarına bir zararı olmamış yanlız benim aklıma takılan bu triger setini komple devir daim dair geçen yıl 15.000 km ortalama oldu değiştireli ustamla 3-4 yıldır gidip geliyorum orjinal iyisini takdım demişti bana bu günde bana orjinali olacagı varmış diye söyledi eyvallah dedim böyle kısa bir sürede orjinal parçalar dagıtırmı acaba gerçekden bu günde devir daim hariç triger kayışı ve 3 parça bilye setine 200 ytl + v kayışı ve onunda bilyesine bil ye dediğim anlamışınızdır 60 ytl toplam da 260 ytl verdim işçilik almadım diye söyledi ustamız sevgili arkadaşlar triger in orjinal denmesine ragmen 15.000 km bu arızayı vermesi normal mi benim tekrar ücret vermen sizce ahlaki mi alınan paralar işçilik hariç sizce nasıl başınızı ağrıttım tşk ederim saygılarımla

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste bu tür problemler garanti kapsamında değişir, özel servislerde de aynı şekilde. elinizde fatura olması gerekir yalnız.

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faturam maalesef yok ustayla aramızdaki ikili ilişkiler ve özel servislerde fatura olayı da pek olmuyor yaptıgını biliyor değiştrdiği tarihi yaptıgımız km biliyor benden daha iyi biliyor arabayı aslında teslim olduk kazık mı yedik acaba tşk ederim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dün bir konu açmışdım trigerden gelen ses diye bu gün o ses beni yolda bıraktı sabah işe gelirken bir ses duydum triger den takır tukur hemen çekici çagırdım ustamın dükkanı da götürdük arabayı açdık bak tık triger yerini bilye atmış allah dan motor kapaklarına bir zararı olmamış yanlız benim aklıma takılan bu triger setini komple devir daim dair geçen yıl 15.000 km ortalama oldu değiştireli ustamla 3-4 yıldır gidip geliyorum orjinal iyisini takdım demişti bana bu günde bana orjinali olacagı varmış diye söyledi eyvallah dedim böyle kısa bir sürede orjinal parçalar dagıtırmı acaba gerçekden bu günde devir daim hariç triger kayışı ve 3 parça bilye setine 200 ytl + v kayışı ve onunda bilyesine bil ye dediğim anlamışınızdır 60 ytl toplam da 260 ytl verdim işçilik almadım diye söyledi ustamız sevgili arkadaşlar triger in orjinal denmesine ragmen 15.000 km bu arızayı vermesi normal mi benim tekrar ücret vermen sizce ahlaki mi alınan paralar işçilik hariç sizce nasıl başınızı ağrıttım tşk ederim saygılarımla
sen bana hangı bılyanın attıgıı yada tam olarak ne oldugunu ıyıce anlatırmısın?

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba kusura bakmayın bu gün görebildim sorunuzu söyleyim tam olarak ne oldugunu triger değiştirirken parça olarak 1 adet triger kayışı 3 tane de bilya veriyorlar tirger kayışının dönmesini sağlayan bu bilyalardan bir tanesini kendini dagıtmış parçalanmış acayip şekilde benim sormak istediğim bu parçalar orjinal parası alınarak 1 yıl önce ve üzerinden sadece 15.000 km olmasına ragmen neden parçaladı bunun parça garantisini usta özel servis de olsa vermez mi yoksa normal şartlarda olabilecek bir olay mı olabilir mutlaka sonuçda bir parça garanti ye gitmez mi orjinal diye üzerinde made ın canada yazan bir triger mavi kutu içinde takıldı ismini tam olarak bilmiyorum şu an tekrar dan takılan da aynı markaydı kullanıcı hatasıyla triger in o bilyasına böyle bir şey olurmu umarım anlatabilmişimdir tşk ederim saygılarımla

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
montajda kullanılan bılyada kanada malıdır.
bılya dagılmıssa senden ucret talep edılmemesı gerekırdı...

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef edildi ve parasını da verdik 200 ytl para bayıldık 3 bilya 1 kayışa işçilik almamış öyle söylede sevgili ustam anlayacagın 15.000 km yeni bir triger daha değiştirdik tek tesellim motor a zarar vermemesi o da herhalde bizim şansımız oldu yoksa yarım motor yaptıracaktık 1.000 ytl trigeri sahiplenmeyen ustamız motoru hiç sahiplenmezdii herhalde üstüne bir de motor parası kazanırdı bizden ...üzülmüştür belkide artık ustamızla herhalde çok haşır neşir olduk 3-4 yıldır değiştirmede fayda var gibi sizce ne dersiniz huyunu suyunu biliyor diye hep aynı yere gittik ama bugüne kadar sahip çıkmadı olay 200 ytl para vermek değil dürüst olmak yaptıgın işin arkasında olmak müşteri veli nimettir .... bulunca öpülecek adam değildir...kusuruma bakmayın sayın ustalarım belkide sırf bu izlenim yüzünden fazlada olsa ücretlerin yetkili servislerin tercih edilmesinin sebebi yanıldıgım noktalar olabilir.öfkeli davranıyor olabilirim belkide ama soğudum anlayacagınız saygılarımla tşk ederim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olan olmus daha fazla söze gerek yok artık. ıyı forumlar