tup takmak

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
Arkadaşlar sağolun cevaplar için...

Dün hesapladım yol bilgisayarını 9 aydır = 15000km civarı olmuş sıfırlamamıştım 1160 küsür litre yakmışım yani her ay 360 YTL kullanmışım. Yazık bu paraya...

-8-10 yıl önce Şahin kullanırdı babam LPGli sürekli çekiş problemi olurdu karburatörlü zaten... Araba resmen gitmezdi.

-Artık Sıralı sistemlerde enjektörlü araçlarda çekişte kayıp olmadığını söylüyorlar ama hep 2.0 litre ve üstü motorlar için duydum bu yorumları

-1.6da da çekiş kaybı olurmu ? Easytronic'in zaten baya nazlı bir şanzumanı var. uyumsuzluk olurmu ?

-Taktırırsam ki ciddi ciddi düşünüyorum. Pahallısı kalitelisi neyse o olur araçta sorun yaşarmıyım ?

abi kimden duyuyorsunuz bunları ben anlamadım...benim araba 1.4

limit1fc9.jpg

limit4xf7.jpg

sen daha burada bir kayıp görebiliyor musun?Benzinlede bu hızı yapıyordu zaten...

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faithless1905' Alıntı:
forumda aratırsan lpg üzerine merak edilen herşey diye bir konu açmıştım sorularına cevap bulabilirsin...
sağol tesekürler:good:

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bugün lpg nin filtresini değiştirdik ve motor kelebek boğazını falan temizlettim.Filte 5 ytl.Bu arada o filtrenin her 10.000 km de bir değişmesi gerekiyomuş bilmiyodum öğrendim ... :)

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın EURO 4 standartlarında olduğu için her kit takılmaz. TPS sinyalinin alınması lazım. LPG takan yer bu sinyali almazsa araçta ani hızlanmalarda sorun yaşarsın.

Ankara için konuşmak gerekirse TPS sinyalinin varlığından haberi olan 4-5 firmaya rastladım.. çoğu ustanın TPS konusunda bilgisi dahi yok.

eğer bu sinyali bağlattırır, kaliteli bir montaj da yaptırırsan çekiş kaybı kesinlikle yaşamazsın

ben paraya kıyıp BRC Sequent 56 taktırdım. TPS sinyali bu kitte var.

2) aracında tork ölçen bir sistem var, bu sistem tork taki ani düşüşleri algılarsa ECM'ye (aracın beyni diye tabir ettiğimiz yer) hata kaydı bırakır. kötü bir sistem taktırırsan çekiş bariz şekilde düşeceğinden araçta DTC oluşur, bu da aracı bir bütün halinde düşündüğümüzde sorun demektir.

benim aracımda otomatik vites, TPS sinyalinin alınması sayesinde sorun yok...

Yakıt şehiriçi 11 litre LPG- Şehirdışı 8,4 Litre LPG (100 km için) araç 2,200 cc

ELEGANCE' Alıntı:
Arkadaşlar sağolun cevaplar için...

Dün hesapladım yol bilgisayarını 9 aydır = 15000km civarı olmuş sıfırlamamıştım 1160 küsür litre yakmışım yani her ay 360 YTL kullanmışım. Yazık bu paraya...

-8-10 yıl önce Şahin kullanırdı babam LPGli sürekli çekiş problemi olurdu karburatörlü zaten... Araba resmen gitmezdi.

-Artık Sıralı sistemlerde enjektörlü araçlarda çekişte kayıp olmadığını söylüyorlar ama hep 2.0 litre ve üstü motorlar için duydum bu yorumları

-1.6da da çekiş kaybı olurmu ? Easytronic'in zaten baya nazlı bir şanzumanı var. uyumsuzluk olurmu ?

-Taktırırsam ki ciddi ciddi düşünüyorum. Pahallısı kalitelisi neyse o olur araçta sorun yaşarmıyım ?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Arkadaşlar tüm cevaplar için tekrar,

Ben biraz daha araştırma yapayım gideyim yüzyüze konuşayım farklı yerlerle farklı ustalarla en iyisi neresiyse orda yaptırayım. LPG için paraya kıyarım en pahallısı neyse en kalitelisi neyse onu taktırayımki sorun çıkmasın, Yazık olmasın arabaya.

İzmirde varmı arkadaşlar tavsiye edilebilcek bir yer ? Hiç bilgim yok çünkü LPGyi kimin iyi yaptığı konusunda. Garantili, yaptığı işin arkasında laf söz etmeden uğraştırmadan duracak büyük bir yer ?

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarada koç gibi Opis var. yetkili servis, uzun söze gerek yok, Ankaraya gel 2 günlüğüne..

ELEGANCE' Alıntı:
Teşekkürler Arkadaşlar tüm cevaplar için tekrar,

Ben biraz daha araştırma yapayım gideyim yüzyüze konuşayım farklı yerlerle farklı ustalarla en iyisi neresiyse orda yaptırayım. LPG için paraya kıyarım en pahallısı neyse en kalitelisi neyse onu taktırayımki sorun çıkmasın, Yazık olmasın arabaya.

İzmirde varmı arkadaşlar tavsiye edilebilcek bir yer ? Hiç bilgim yok çünkü LPGyi kimin iyi yaptığı konusunda. Garantili, yaptığı işin arkasında laf söz etmeden uğraştırmadan duracak büyük bir yer ?

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Filte 5 ytl.Bu arada o filtrenin her 10.000 km de bir değişmesi gerekiyomuş bilmiyodum öğrendim ... :)
buradakilerde 50 bin diyor bu işte bir terslik var ama nerde:)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LND' Alıntı:
ayrıca gecen gün arabayı calıstırdım radyoyu acmak için bahcemizde arabayı temizledim köpegimi gezdirdim filan tam 45 dakika araba benzinde calısmıs park ederklen fark ettim bunudaa
eh yani bunda bir terslik var.Bizimki ısınınca kendi geçiyor senin ki gaz verince sıralı degil mi?bir ara baktırsana motor sıcaklık derecesi kaçda olunca lpg ye geçiyormuş?

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06cey66' Alıntı:
slm arkadaslar
simdi tup yapmak istiyorum.. ama kafamda soru isaretleri var yardimci olursaniz sevinirim..
simdi bu tupu takinca dogal olarak beyne yeni bi surum yukluyolar..
benim sorum bu surumu yukleyince ids plus ,eps ,anti patinaj fln iptal olurmu
sirali taktirmak istiyorum
:help:

Arkadaşım Ankaradasınız heralde 2200 vectra c ye yeni taktırdım çokda memnunum İskitlerde yetkili servis OPİS var orada LPG sistemleri anlaşmalı oldu sistem ile ilgili Mak.Müh.Kaan Ünal beyle görüş kendisi aynı zamanda servis müdürü eğer kendisine ulaşamazsan LPG sorumlusu Mak.Müh. Uğur beyle görüş sana örnekleride gösterirler Dört dörtlük iş yapıyorlar çokta temiz çalışıyorlar arzu edersen görmekte istersen ilgililere adımı söyle (Can MOCAN) telefonum kendilerinde var aracımı oraya getiririm memnun olacağın inancındayım benzine bu kadar para ödemekten cep kanserine yakalandık harika sonuç 2200 cc otomatik aracımız şu anda şehir içi ortalama 15 ykr / Km. sarfediyor bundan iyisi şamda kayısı değilmi :eek: