turbo - gaz kesme sorunu!!

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 2 gündür astra 1.3 cdti aracımda gaz kesme sorunu var. 2 kere sol şeritte bu olayı yaşadım ama durumu tehlikesiz atlattım. 3500 devir civarında 90-110 km hızla giderken aniden arabam gaz kesiyor. Herhangi bi arıza lambası yanmıyordu ve gaza yüklendiğim halde araba bağırıyor ama gaz yemiyordu. 6-7 saniye sürüyor ve durum normale dönüyor. okuduklarıma göre turbo arızası olabilir, gaz pedal sensorü arızası olabilir veya kurum bağlamış olabilir. Tecrübeli arkadaşlardan yorum alalım.

Serkan20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun Turbodan kaynaklaniyor olabilir. Ariza lambasini Turboda olan sorunlardan dolayi yanmaz..Ancak farki sen anlayabilirsin arabanda bosta calisirken ara ara gaza dokun turbodan gelen seste bir degisiklik varmi mesala islik calar Veya Arabadaki yag seviyenin durumunu kontrol et , yag seviyen asagida olabilir??

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kütle ölçer veya akışmetre den kaynaklanıyor büyük bir ihtimal bunlarda arıza da vermez. Diğer bir seçenek turbo

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo arkadaşım kesin turbo :) aynısını bende yaşıyorum şimdide turbocu araştırmasındayım... :(

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım dediğiniz gibi turbo değildir. baya masraflı olacak yoksa. bu arada 5 gündür bi sıkıntı olmadı araçta. acaba diyorum depoda pislik falan vardı yada kurum yüzündenmi? çünkü gaz yememe sorunu olmadan önce araba 8 gün yatmıştı garajda.