türkçe yol bilgisayarı

eray88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim arabada da yol bilgisayarı türkçe ama bazen yazılar kesik kesik çıkıyor yani çizgilerin yarısı okunmuyor. Genelde arabaya 3, 4 gün binmeyince oluyor. Ondan sonra 1 iki saat binince biraz düzeliyor. Bu nedir anlayamadım yaw yoksa ekran mı bozuk? bilgisi olan lütfen cevap yazsın arkadaşlar.

Araç 2001 model astra edition NB...

kor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eray88' Alıntı:
Arkadaşlar benim arabada da yol bilgisayarı türkçe ama bazen yazılar kesik kesik çıkıyor yani çizgilerin yarısı okunmuyor. Genelde arabaya 3, 4 gün binmeyince oluyor. Ondan sonra 1 iki saat binince biraz düzeliyor. Bu nedir anlayamadım yaw yoksa ekran mı bozuk? bilgisi olan lütfen cevap yazsın arkadaşlar.

Araç 2001 model astra edition NB...

***açılan konudan farklı şeylerden bahsedeceksen yeni konu açman gerekiyor...***
_______ben gene de bu seferlik cevap yazıyım_______

aracının 5-6 yaşlarında olması nedeniyle yol bilgisayarının elektrik devrelerinin zarar görmüş olması muhtemel ya da aküyle ilgili bi problem de olabilir... aracının servis bakımını ne kadar sıklıkta yaptığını bilmiyorum ama uzun süredir servise geçirmemişsen, bence bir an önce aracının bakımını yaptır...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kor' Alıntı:
***açılan konudan farklı şeylerden bahsedeceksen yeni konu açman gerekiyor...***
_______ben gene de bu seferlik cevap yazıyım_______

aracının 5-6 yaşlarında olması nedeniyle yol bilgisayarının elektrik devrelerinin zarar görmüş olması muhtemel ya da aküyle ilgili bi problem de olabilir... aracının servis bakımını ne kadar sıklıkta yaptığını bilmiyorum ama uzun süredir servise geçirmemişsen, bence bir an önce aracının bakımını yaptır...
Bu acaip sık görülen bir problem 4 opeli olan arkadaşımın 3 de var, zaman içinde ekrana giden kablonun ayaklarında oksitlenme oluyor zannedersem , hollandaca bir siteye link vardı orada adam oturmuş bilgi ekranını kendisi tamir ediyordu.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu acaip sık görülen bir problem 4 opeli olan arkadaşımın 3 de var, zaman içinde ekrana giden kablonun ayaklarında oksitlenme oluyor zannedersem , hollandaca bir siteye link vardı orada adam oturmuş bilgi ekranını kendisi tamir ediyordu.

97 model vectramızda da vardı bu sorun akıllı almanlar yol bilgisayarının bağlı olduğu soketleri(ya da her neyse) metal değil plastik yapmışlar.onlarda zamanla ısıyla eğilip büğülüyorlarmış. dolayısı ile iyi temas sağlanmayınca yazılar silik çıkıyormuş.bir kaç sene evveline kadar konyada bi adam 50milyona yapıyordu.biz yaptırmıştık bi daha bozulmamıştı....:good:

aguldemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayarlar bölümünden düzeltebilirsin

arkadaşım yol bilgisayarı aracı ilk aldığında ingilizce olarak gelir genelde ama ayarlardan dil ayarlarını yapabilirsin. bunu kullanım ktabında bulabilirsin. bulamazsan söyle sana tarif edeyim

Ar19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O eskidendi arkadaşlar. Yeni modellerin hepsinde yol bilgisayarları Türkçe. 2006 Vectra var bizde de, tamamen Türkçe menüler filan. Dil ayarının yanında mil mi kilometre mi yani avrupa birimleri mi (SI) amerika birimleri mi onu bile ayarlayabiliyorsunuz.

Yeni Corsa'da yol bilgisayarı için 40 milyar vermek gerektiği geldi de aklıma delirdim yine! Nasıl akıllı anahtarı essentia ya bile koyar da bunu cosmo ya bile posiyonel koyarsın ya! Neyse...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya kardeş senin şu gtc vectra'yı nereden aldın sen? Plaka biraz fazla tanıdık da... :) Tanıdık da değil,nerdeyse benim arabam :)

porter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ailedeki ilk opel 1995 yılında aldığımz vectra GT idi ve yol bilgisayarı almancaydı.. hatırladığım kadarıyla değiştirme imkanı da yoktu..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kabloda problem varsa ekran hiç gelmez ne yani yazının yarısı geliyor yarısı gelmiyor öylemi bence öyle bişey olmaz temas yoksa yazı yok azda olsa temas varsa yazıda vardır.
bence yüklenen kısımda yani beyinde yada yüklenen programda hata var...