TÜV Xenona Gecıt Vermedi...

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ampülleri söküp gidin sonra 1 kere ücretsiz muayene hakkınızda yansın :) İstisnasız tüm sistemi söküceksiniz öyle ampül değişip gideyim derseniz ikincidede direk bırakıyorlar. Tüm tesisatı inceliyorlar ;)

Ayrıca düşünmüyorum vs. demişsinizde hiç geçip karşıdan baktınızmı yada aracınızı başkasına verip önlü arkalı sürdünüzmü. Böyle varsayım ve bencillikleri bir kenara bırakın ve gerçekleri kabul edin. O farlar gözde alır gözde yorar .

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ampülleri söküp gidin sonra 1 kere ücretsiz muayene hakkınızda yansın :) İstisnasız tüm sistemi söküceksiniz öyle ampül değişip gideyim derseniz ikincidede direk bırakıyorlar. Tüm tesisatı inceliyorlar ;)

Ayrıca düşünmüyorum vs. demişsinizde hiç geçip karşıdan baktınızmı yada aracınızı başkasına verip önlü arkalı sürdünüzmü. Böyle varsayım ve bencillikleri bir kenara bırakın ve gerçekleri kabul edin. O farlar gözde alır gözde yorar .

Birincisi seviyeni düşürmez ve saygı çercevesinde konuşursan iyi olur benle ,burda birseyleri güzel bir şekide tartısıyoruz konusuyoruz senin bana bencil ve böle emri vaki konusma gibi bir lüksün yok bu seviyede konuşan bir insanada ben bir açıklama yapmam saygılar.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir önceki sayfaya yüklenen zenonlu fotoğraflar bile gözümü alıyor. Fabrikasyon dışında takılan zenona karşıyım.

Tartışacak bir şey de yok hem. Devlet gereğini yapmıştır. Ellerine sağlık. Oh olmuş! :)

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben seviyeyi düşürecek bir şekilde konuşmuyorum, ben sana insan gibi önermememe rağmen başına gelebilecek bir durumdan seni kurtarmak adına mesaj atıyorum yine suçlu ben oluyorum. Biliyorsan amenna, ama sadece ampülleri söküp gidersen bilmiyorsan red kağıdını alır baştan muayene ücreti yatırırsın.

Ama yaptıgın bencillik, uzun uzun örnekleyerek anlatıcam. Eski aracımda su ankinin aynısıydı ve xenon takmıstım. Kelvin değeri düşük ve Mtec marka. Ben hiç problem yok sanıyordum zaten ayarıda en altta kullanıyordum ve bilgisayarda ayarlatmıstım. Aynı aractan arkadasım alıcaktı ve yazlıgına giderken yazlıga 15 km kala bir benzıncıde araçları değiştirdik. Ben önden babasının aracını kullanıyorum o arkadan benim aracımla geliyor. O göz yormuyor dediğim farlar nasıl göz yoruyormuş ogun anladım. En ufak bir tümsekte sanki selektör atıyor. Gittigimiz yol ayrıca sürekli yokus inip çıkılan ve virajlı bir dağ yoluydu. 15 dk. boyunca eziyet çektim, ardından gidip tekrar ayarlattım ki ayarı düzgünmüş. Bu olayın ardındanda yurtdısına cıkacagım ıcın 1 ay sonra aracımı sattım ve hiç araçtan sökmeyi düşünmedim bile çünkü Hid di, ds2 değildi bir dahada böyle bir uygulama yapmam diye düşündüm. Cidden göz alıyor çünkü, bende senin gibiydim. Göz almıyor vs. diyordum ama cidden alıyormuş. Kaldıki sen gidip bunu sis farına uygulamışsın. Birincisi siste o xenonlu sis farlarınla hiç birşeyi göremezsin, fabrikasyon sisfarı sarı ampüldür , bu en lüks araçlarda bile böyledir xenon olanlarda genelde 3000-4000 k arası geçer. Ayrıca Sis farı yapısından dolayı uzağı değil yakını aydınlatmak amacı ile üretilmiştir, ve bu yüzden yapısı gereği yakını aydınlatırken mümkün oldugunca geniş bir alanı aydınlatması adına ışığı kırmadan verir. Senin bu taktıgın xenonlarda bu yuzden karşıdaki sürücülerin gözünü alır. Eğer hala yok diyorsan dediğimi dene bir bakalım hak vereceğine inanıyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bu xenon tartışmaları bitmez, çünkü illa aramızda bir apaçi bulunur, lakin gene ben kendimce noktayı koyayım.
Merceksiz Xenon takarak beni rahatsız edenlerin kulakları uzun uzun çınlasın. Üstüne gidip sislere de xenon takana da kombo gelsin.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bi xenon fara laf yapan polisler var onları napıcaz peki ? Kısa farlara taktırmışsın yetmemiş uzunlarada taktırmışsın sisler eksik kalmış dedi polis. :D

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Bi xenon fara laf yapan polisler var onları napıcaz peki ? Kısa farlara taktırmışsın yetmemiş uzunlarada taktırmışsın sisler eksik kalmış dedi polis. :D

dünyadan bi haberler :D Punto ve Golf kullananların da başı çok ağrıyor, kavşak aydınlatmaları sislerde olduğu için polis görünce çeviriyormuş, sislerin yanıyordu beni görünce söndürdün demiş birine:kop:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polis zaten herşeyden bihaber. sis farı yakıldığı için ceza sadece arka sislere uygulanır. italya'da 300euro cezası vardı en son bildiğim kadarıyla ama sadece arka sis farı. gündüz farı serbest, sis farı yasak. mantıklı mı? xenon işi içinse herkesin kendi zevki, vicdanı ve gururu diyorum ;)

carlossertvurdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uygulama birşeyi değiştirmiycek..
Merceksiz xenonsuz araçlar, muayeneye orjinal ampul ve farlarıyla gidicek, muayeneden geçip, tekrar xenon larını takıcak, 2 sene daha diğer sürücülerin gözünü kör edicek.. Olay bu..

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh artık :maden: