TÜVTÜRK'ün araç muayene sistemi hakkında

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin özü bir heves başda ama sonra her şey sistemine uyuyor su yolunu buluyor kısaca burası türkyie diyoruzya tüv de türk işi oluyor.. olduda.. ilk başlarda doğuda bir tüv de silahlı çatışma çıkmışdı bir tüvde kütahanın yada afyonun oralardaki kamyoncular basmış adamların ağız burunlarını kırmışdı bunlar hiç gazetelere yansıtılmadı yada genele yansıtılmadı lokal medyada sınırlı kaldı yada yansıltılmak istenmedi hükümet tarafından..

şimdi tüvdekilerde asgari ücrete çalışan insanlar adamın evde çoluğu var çocuğu var niye başını derde soksun artık tüvdekilerde ufak tefek normalde geçmemesi gereken şeylerde göz yumuyorlar bizim halk asabi bizim halk sinirli adama iki kez arabasını geri çevirse ordaki tüv yetkilisi gerçekden kurallara uymadığı için çevirmişdir ama araç sahibi öyle anlamaz türkiye burası kişisel algılar bu adam bana takdı kıl oldum buna nereli bu nerde oturuyor bu moduna girer.. kesin eminim böyle bireysel dayak yemiş sıkıştırılmış tüv çalışanlarıda vardır garibim adam anlatamazda kurallar böyle diye.. anlamazlar..

o yüzden bu tüvde türk işi olup çıkdı dahada olucak yakında eski sisteme döner ver parayı araba gitmeden ruhsat gitsin gelsin..zaten varmış bri iki yer işde bu yerlerin sayısı artar..

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bugün büyük gün geride kaldı :) 2 senelik gezme iznini aldı ufaklık :):) ilk başta sıra alırken MTV borcu görünse de Taşıtlar vergi dairesinden 2 dk da borcu yoktur kağıdı alarak bu sorunu hallettik ve, xenonlu mercekli junyan farlarla, 16 jantlar ve 3.5 yaylarla yani hiçbirşeye dokunmadan ( sadece far ayarı yaptırarak ) gittiğimiz TÜV muayenesinden hafif kusurla yaklaşık 10 dk da sınavı geçtik :):) hafif kusur mu :) evet.. doğru tahmin.. far ayarı :):)

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin özü bir heves başda ama sonra her şey sistemine uyuyor su yolunu buluyor kısaca burası türkyie diyoruzya tüv de türk işi oluyor.. olduda.. ilk başlarda doğuda bir tüv de silahlı çatışma çıkmışdı bir tüvde kütahanın yada afyonun oralardaki kamyoncular basmış adamların ağız burunlarını kırmışdı bunlar hiç gazetelere yansıtılmadı yada genele yansıtılmadı lokal medyada sınırlı kaldı yada yansıltılmak istenmedi hükümet tarafından..

şimdi tüvdekilerde asgari ücrete çalışan insanlar adamın evde çoluğu var çocuğu var niye başını derde soksun artık tüvdekilerde ufak tefek normalde geçmemesi gereken şeylerde göz yumuyorlar bizim halk asabi bizim halk sinirli adama iki kez arabasını geri çevirse ordaki tüv yetkilisi gerçekden kurallara uymadığı için çevirmişdir ama araç sahibi öyle anlamaz türkiye burası kişisel algılar bu adam bana takdı kıl oldum buna nereli bu nerde oturuyor bu moduna girer.. kesin eminim böyle bireysel dayak yemiş sıkıştırılmış tüv çalışanlarıda vardır garibim adam anlatamazda kurallar böyle diye.. anlamazlar..

o yüzden bu tüvde türk işi olup çıkdı dahada olucak yakında eski sisteme döner ver parayı araba gitmeden ruhsat gitsin gelsin..zaten varmış bri iki yer işde bu yerlerin sayısı artar..

Tamamen katılıyorum arkadaşım. İlk önce Avrupa standartlarında yol olucak ki memlekette sen o standarda uygun araba kullanacaksın. yolalrdaki çatlak, hendek, yarık, yama yetmiyor muş gibi en olmadık yere kasis koyuyorlar. tabi alt takımdan eser yok.
Denizli şehir içini 1.5 yıldır kazıyorlar. neredeyse kazılmayan cadde yok. arabayla trafğe çıkmaya korkuyorum alt takım dağılacak diye.
şimdi gelde bu şartlarda avrupa standartlarında alt takım ve rot ayarlı araba bin. rot balanscıdan tüv e gidene kadar bozuluyor rot ayarı.
Yeter artık diyorum. yeter Denizliyi kazıp durduğunuz.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Yeni konu açmaktansa buraya yazmayı tercih ettim.
80 model opel kadett almayı düşünüyorum, yalnız araç sahibi ile yapmış oldugum telefon görüşmesinde aracın 2000 yılından bu yana muayenesi olmadıgını söyledi.
Bunun cezası varmıdır, ne gibi işlemler uygulanmaktadır.

akucba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi eski almancı olarak şunu söyleyim bu uygulamaların tüv le alaksı yok bu hep bizim hödük bürokratların mok yemeleri almanyada modifiye serbest tek şart şu satılan her parçanın bi uyumluluk belgesi olmalı varsa eğer trafiğe gidip ruhsatına işletiyorsun oluyor bitiyor film ler belli bi yüzdetye kadar serbest angel xenon belli şartlar altında serbest burdakiler hala ay da yaşadığı için 1960 lardan kalma yasalarla canımızı sıkıyor

hadi iyi aracı herhangi bir uygulama yapmak yasak ise bu parçaların malzemenin ithalatını distribütörlüğünü yapan kodamanların depolarına neden baskın yapmazsın ey devlet??? heee adam getirsin sen vergini gümrüğünü kes biz satın alalım ama takınca gel bize ceza kes yasak de ya böyle saçmalık olurmu allah aşkına
mod arkadaşlarım ben tosfed e bununla ilgili yazımı yazdım her forumda ve her platformdada arkadaşlarımı teşvik etmeye çalışıyorum yazalım gerekirse toplu şekilde bu modifiye/tuning işine bi adil düzenleme getirilsin ilk muhatabımız tosfed

xmyy_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben cumartesi muayeneye gireceğim kafama takılan bir soru var yardımcı olursanız sevinirim. oksijen sensörü arızası nedeniyle arıza lambası yanıyor bu muayeneye engel olurmu geçermi muayeneden şimdiden teşekkürler...

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ılk basladıgında tuv calısanları cok asırı poz atıyolardı haberlerde okudugum Izmırde bır arabanın kaportasında macunu elındekı tornavıdaylar etrafını cızıp boyattır getır demıs arac sahıbıde tornavıdayı calısana eklemıs olaylar tuv kurallarını bıraz gevsetmelerıne sebep oldu

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar bende bugün aracımı muayeneye götürdüm.opel aracların şasi nosu genelde bildiğim kadarıyla WOLOT........ diye baslamakta . istasyon görevlileri arac şasisinde hata olduğunu ve düzeltme gerektiğini söylediler. araç şasi nosundaki WOLOT.... O karakterinin sıfır(0) olması gerektiğini söylediler ve ek1 formu düzenleyerek TÜRKTÜV kendileri şasiyi elle yazarak tescel şubeye gittim ve düzelttirdim 126 tl olan masraf artı olarak 20 TL ek1 formu ve tescil Şb. 2 yaprak 108 TL toplam 126+128: 254 TL ye çıktı bilginiz olsun. ruhsatınızı kontrol edin...

resatim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın her şekilde nizami ise muamelicede götürür .ama kesinlikle muaeyene istasyonuna aracın gitmesi lazım.gördügüm kadarı ile istasyonda amirden ,şeften,geçilmiyor birde her yerlerde kamera var liftlerin altında bile yani kimse extra bir uygulama yapamıyor(anlayacagın araç muayenesi artık insanların kabusu oldu)millet arabasının muayenesi geldiginde arabayı satıp yeni muayeneden geçmiş araba alacak böyle giderse:mad:

renkli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayene tamam

Opel Astra 2002 model aracımda bulunan LPG sistemini ruhsata işletmek üzere aracımı muayeneye soktum.
Hiç de korktuğum gibi değilmiş... Anlatıldığı gibi değilmiş...

topu topu 15 dakikada işim bitti. Baktıkları sadece frenler, lambalar ve farlar... Far ayarlarını hafif kusur olarak işaretlemişler o kadar. Bence hafif kusur değil ağır kusur olarak yazıp öyle geçirmemeleri gerekir. Yaptırsın gelsin kardeşim. Sonra gece olunca hala farı yanmayan, ayarı bozuk sürüyle araba dolaşıyor yollarda...

Neyse yine de eski sistemden çok daha iyidir, orası kesin...