Üçgen içinde kayan araba lambası

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal hızda giderken hafif frene bastığımda üçgen içinde kayan araba lambası yanıyor ve hiç sönmüyor.Sanırım yanıp sönerse devrede sürekli yanarsa arıza demekmiş.Bilgisayara bağlayınca sönüyor ama frene basınca çoğu kez yanıyor ve sönmüyor.Kontağı kapatıp gaza biraz yüklenerek 20 metre falan gidince kendiliğinden söndüğüde oluyor.Buarıza önemli bir sorun yaratırmı ve nasıl çözülür fiyat ne kadara mal olur?

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence esp nin lambasıdır esp cihazı bir denge üzerine kurulu olduğunu biliyorum frene basınca denge bozulduğu için yanıyor olabilir.

isokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağ ön salıncağı yamulttuğumda tanıştım o lambayla ama anladığım kadarıyla mekanik bir sorun olduğunu düşünmüyorsun. Problemi bulursun inşallah en kısa sürede.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
ESP veya TC ışığı olmalı. ABS beyninde veya fren sisteminde bir sorun olabilir, kontrol ettirmeniz lazım frenler önemli. Allah korusun yarın bir gün daha büyük bir soruna yol açabilir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dreksion aci sensoru arizali olabilir, fren basinc sensoru,Abs devir sensoru olabilir,servise göster...

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne sanayide nede serviste sorunu çözemediler.En son lastiklerden kaynaklanıyor olabilir dediler.

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hata kodu C0131 basınç sensör sinyal devresi aralık/performans.Şeklin de arıza uyarısı alıyorum.Anlayan bir arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun.Neyi değiştirmek ve tamir ettirmek lazım.

planner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise göstermenizde fayda var. Orada yaptırmasanız bile arızayı tanımlarlar.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim astra o tip arıza gelişmişti, servis bana boşu boşuna tekerlekteki ABS sensörü değiştirti, ESP verilerini ABS sensöründen alıyor, arıza aslında beyin ile tekerlekteki sensörü bağlayan kablodaymış, arıza ancakl kabloyu değiştirince düzeldi. Öncelikle en ucuz parçadan işe başlasınlar.