Uzaktan Kumandalı Anahtar Tuş Takımı Değişiyor mu?

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 Model Opel Combo CDTI 1.3 City Plus aracımın uzaktan kumandalı anahtar tuş takımı delindi. Servislere sordum kimisi 11 TL, kimisi 25 TL. kimisi de değişmez komple yeni kumanda alacaksın diyor. Oysa tuş takımları değişir gibi ayrı bir parça şeklinde, kumanda ve anahtar orijinal hiç bir sorun yok. Sadece tuş takımlarını değişirmem sorunu çözecek. Bilgisi olan yada değiştiren var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. :confused:

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece tuşları değişiyor, ben değiştirdim,çokta basit değişimi, kasanın değişmesine gerek yok yepyeni oldu,benimde açma tuşu delinmişti, sorun sadece delinen düğme olduğu için düğmeleri değiştirebilirsin, 11 TL diyen yere hemen değiştirebilirsin,genelde 16-20 tl arası fiyat çekiyorlar

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca hardastra abimizin verdiği link sadece düğme ve altında zaten yazıyor, ''Opel Combo C Uzaktan Kumanda Anahtar Dış Plastiği. Komple gövdeyi değiştirmenize gerek yok sadece eskiyen dış plastiğini değiştirebilirsiniz.''

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hardastra arkadasin verdigi linkte yazan yerden aldim bi sorun yok güzel ooldu tam oturuyor zaten yanliz orjinali gibi uzun ömurlü olacagini sanmiyrm . Bakalim görücez. Birde neden yanliz tuslari degiştrime dedignizi anlayamadm.?

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hardastra arkadasin verdigi linkte yazan yerden aldim bi sorun yok güzel ooldu tam oturuyor zaten yanliz orjinali gibi uzun ömurlü olacagini sanmiyrm . Bakalim görücez. Birde neden yanliz tuslari degiştrime dedignizi anlayamadm.?

Çünkü sadece tuş takımı açma ve kapama plastiği delindi diğer kısımlar sapasağlam zaten orijinal kumandalı anahtar. Tek delinen ve yıpranan değişecek kısımda tuş takımları o yüzden tuşları değiştirmek istiyorum.
Serviste komple kumandayı değiştiriyoruz diyorlar ve 140-150 TL fiyat istiyorlar benim kumandam da bir sorun yok ki ne diye o kadar para vereyim. Sanki bana ömür boyu garanti mi verecekler. Araştırdım 6239044 kodlu parça sadece tuş takımı katologlarında var ama stoklarında yokmuş. Eh ne diyelim müşteriyi kek gibi görenler utansın. Malesef ülkemizde durum böyle.

albatros77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,aynı sorunu geçen bende yaşadım eğer çözüm bulduysanız lütfen banada yazarmısınız,sorununuz halloldumu?

asrıncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkeste bu kumanda sorunu var heralde benimki de pert oldu değiştirmek lazım yardımcı olabılecek varmı internetten alışveriş konusunda tereddutlerım var :)

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende daha önce astra g dış plastiği değiştirdim yeni gibi oldu.
şimdi de açma butonu kullanmaktan deforme oldu. butona bastıgında ışık yanıyo acmıyo bazende acıyo elektronikciden buton alıp değiştirmek kumanda devresinin senkrenizasyonuna zarar verir mi 4 bacaklı herhangibir buton alıp takılır mı yoksa kumanda devresi için özel buton mu takılması gerekir ......