uzun farlar takılı kalıyor.. yardım..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.

arabayla giderken sellektör yaptım. uzun farlar takılı kaldı. ne yaptıysam sönmedi. uzun kısa yaptım. tekrar sellektör yaptım.. hatta farları komple kapattım ama uzunlar sönmedi. valla yoldaki herkes bana küfür etmiştir.
sonra bi süre bekleyince tık diye bi ses geldi ve söndü. bu olayı arasıra tekrarlıyor.
herhalde rölesi takılı kalıyor...
tamiri , yeri, nasıl söküleceğini bilen varsa yardımlarınızı rica ederiz.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük bi ihtimal sinyal kolu bozulmuş tamiri mümkün değil herhalde zaten yeniside pek pahalı değil

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi yaa... bende tık sesi felan gelince röle felan olayıdır dedim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkdasım rolen bozulmustur ya kol olamaz yanı ole bısı olsa dıerlerındede sorun olur gıt bı tamırcıye goster rolenın ucları yapısık kalmıstır buyuk ıhtımalle

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence röle sigorta kutusunun içine bak ordadır uzun süreli sellektör kullanımında röleye zarar gelebilir yapışır kalır ve uzunların sürekli yanık kalır sen bi röleni değiş dene olmazsa kola bakarsın koldan tık diye ses gelmez röleden gelir ;)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusunun üzerindedir rölesi; eğer sonradan far rölesi takılmışsa o motor kısmındadır; o da takılı kalmış olabilir; onun haricinde farın orjinal rölesi motor kısmında da olablir; röle eğer orjinalse bulunduğu yerde neye ait olduğuna dair şema vardır; ordan bulabilrsiniz; önce kapağını söküp takmayı deneyin belki kapak baskı yapıyordur; eğer röle iç tarafta sigorta kutusunun içindeyse sigorta tablasını sökmek gerekebilir...

ozil26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusunda soldan ikinci roleyi değiştirirsen sorunun çözülecektir.aynı sorunu bende yaşadım.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.

arabayla giderken sellektör yaptım. uzun farlar takılı kaldı. ne yaptıysam sönmedi. uzun kısa yaptım. tekrar sellektör yaptım.. hatta farları komple kapattım ama uzunlar sönmedi. valla yoldaki herkes bana küfür etmiştir.
sonra bi süre bekleyince tık diye bi ses geldi ve söndü. bu olayı arasıra tekrarlıyor.
herhalde rölesi takılı kalıyor...
tamiri , yeri, nasıl söküleceğini bilen varsa yardımlarınızı rica ederiz.

Kolsa tamiri mümkün değil diye biliyorum silindirik çevirmeli ise çok kolay tamir edilir.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yaşamıştım role değişti