uzunlar neden uzağa vurmaz?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Git bi oto elektrikçiye 5 dk da ayarlayıversin ...

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzunların ayarı bozuk olabilir eger oda işe yaramıyorsa role taktır

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer ayarı bozuk ise öncelikle onu ayarlatın yok değil ayarında problem yok iste orjinal ampul kullanın

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzunlardan bahsediyorsunuz değilmi.nasıl yapılır? acaba kendim yaparak daha uzağa vurmalarını sağlayabilirmiyim?

teşekkürler...
kendinde yaparsın ama istersen sen bi elektirikçiye git 5 dakikada halleder yaparkende öğrenmiş olursun daha kötü sonuçlar doğmasın:D

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikçiye filan gitme , git kendine Bauhaus gibi bir yerden bir alyans (allen) anahtar edin sonra düz duvarı olan bir garajda söyle 10 - 15 metre mesafeye arabayı park edip, alyans anahtar ile farlarının yükseklik ayar vidalarını eşit miktarda turlar halinde aynı yönlere çevirip aracının yatay eksenine paralel yüksekliğe gelmesini sağlayacaksın, sonra az miktar aşağı yönlendireceksin, çünkü aksi halde hızlanmalar sırasında araba geriye kaykıldığı için faz hüzmesi yukarı bakıp dağları tepeleri aydınlatmaya başlayacaktır önünde karanlık boşluklar oluşturacaktır. Sonra test sürüşüne çıkıp denedikten sonra tekrar ince ayar yaptıktan sonra tam içinin ve gözünün rahat edeceği bir aydınlatma açısına sahip olabileceksin, hangi elektrikçi bu kadar uğraşıp senin isteğine tam olarak karşılık verebilir ki. Tabi bir de söyle bir konu var eğer xenon ampul setini sonradan taktıysan asla doğru odağı bulamayabilirsin çünkü o uyduruk xenon xetleri karşıdan gelen trafiği rahatsız etmekten ve daha mavimtırak görünmekten daha fazlasını çoğunlukla yapmıyor,çünkü odak noktaları desensiz farların halogen ampullere göre ayarlanmış odak noktalarıyla uyumsuz oluyor.

achilleus86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikçiye filan gitme , git kendine Bauhaus gibi bir yerden bir alyans (allen) anahtar edin sonra düz duvarı olan bir garajda söyle 10 - 15 metre mesafeye arabayı park edip, alyans anahtar ile farlarının yükseklik ayar vidalarını eşit miktarda turlar halinde aynı yönlere çevirip aracının yatay eksenine paralel yüksekliğe gelmesini sağlayacaksın, sonra az miktar aşağı yönlendireceksin, çünkü aksi halde hızlanmalar sırasında araba geriye kaykıldığı için faz hüzmesi yukarı bakıp dağları tepeleri aydınlatmaya başlayacaktır önünde karanlık boşluklar oluşturacaktır. Sonra test sürüşüne çıkıp denedikten sonra tekrar ince ayar yaptıktan sonra tam içinin ve gözünün rahat edeceği bir aydınlatma açısına sahip olabileceksin, hangi elektrikçi bu kadar uğraşıp senin isteğine tam olarak karşılık verebilir ki. Tabi bir de söyle bir konu var eğer xenon ampul setini sonradan taktıysan asla doğru odağı bulamayabilirsin çünkü o uyduruk xenon xetleri karşıdan gelen trafiği rahatsız etmekten ve daha mavimtırak görünmekten daha fazlasını çoğunlukla yapmıyor,çünkü odak noktaları desensiz farların halogen ampullere göre ayarlanmış odak noktalarıyla uyumsuz oluyor.

öncelikle cevabınız için teşekkürler.yarın kendim deniycem yapmayı.bu farların ayar vidaları olduğunu söylemissiniz.bu ayar vidaları uzun ve kısalar için ayrı ayrı dır değilmi.çünkü benim kısalarım ilgili ne kendi adıma ne karşı taraf adına bir problem yaratmıyor.yani onların ayarı normal.ben sadece uzunları kalıdırıcam yukarıya değilmi?

iyi geceler...:good:

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef uzun farlar ile yakınların ayrı ayarlama mekanizmalarının olduğunu zannetmiyorum , astrada tek ayar , o nedenle ayar yapmak zor oldu 3-4 seferin sonunda istediğim gibi bir yükseklik ayarı yakaladım kısalardayken olabilecek kadar uzağı göstecek ancak diğer araçların aynalarından girmeyecek kadar alçak uzunlarda ise tabelaları gösterecek kadar yukarıda, Sizin corsa'da da farklı olmayacaktır, çünkü ayrı ayarlama olayı maliyetlere etki edecek bir durum, Opel gibi bir uyduruk cımbızdan bile sakınan bir firmanın aksini yapacağını hiç düşünmüyorum. Ancak farların üstünde 2 değişik ayar vidası olacaktır, biri yatay düzlemde ışığın içe veya dışa yönelmesini sağlayan vidadır, benim tavsiyem onunla pek oynamaman çünkü onun ayarını yapmak için sıkı uğraşmak gerekir , elinde cihazın olmadan tam geometriyi de sağlayamayabilirsin.