vectra 2.0i gl hararet

__1998OHC__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Vectra92 ve @İrfan1 arkadaşlarım ilginize teşekkürler,
Benim de düşünceme göre bakımın yapıldığı Nisan ayı başına kadar
Radyatör de hiçbir sorun yokken bu geçen 45 gün içinde radyatör tıkanırmı.
13 sene kullanmışım bir problem yaşamamışım.Bakımdan sonraki bir buçuk ayda radyatörün sorun yaratması garibime gitti.
Bir başka sorumda fan müşiri radyatörün girişinde mi,çıkışında mı duruyor?

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum senin sorunun bence devirdaimle ilgili,çünkü triger değişirken oda değişmiştir.setin içinde aldığını söylemiştin galiba.eğer devir daimde sorun yoksa sende sorun yoktur.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım yazılanlara göre yazıyorum.Müşür ve termostad degişmiş araba hareret yapmaya başlamış.Ustalar bakmış radtatör tıkalı demiş.Ben de ona ne diyorum.İyi oku sen 100 derece sıcaklıga normal dersen buna da normal demen gerekir sanırım.Önce yazılanı okumanı tavsiye ederim.
Neyse uzatmayalım...
Ayrıca senin söylediklein birbiriyle çalışmıyor mu?Boş termostad kullandırıyorsun ve çabuk ısınan araba iyidir diyorsun.hangisi boş termotad mı çabuk ısınanmı?

100 derece hararet yapacak bi ısı değil ki forumda 100 derecede fanı açan çok kişi var.
ben boş termostat kullandırıp sıcaklığın yükseleceğini iddia etmedim.eğer öyle bir yazı varsa kopyala okuyalım.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra92 ne söylerse dogru söyler….

Son düzenleme:

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-motorun kısa sürede ısınması her zaman iyidir ama hararet 90ın üzerinde çıkıyorsa sorun var ki opellerin bazı modellerinde hararet 100 den sonra başlıyor.yani 100 derece ye kadar sorun yok.
-motorun ısınması zaman alıyorsa bilinki motor ısınana kadar yakıtınızı fazla tüketiyorsunuz.

-boş termostad da nasıl ısınır.(motor termostat olmadan ısınır ama geç ısınır)Sen bış taktir diyorsun...
çabuk ısınan motorun iyi oldugunu savunan sensin öyle mi(evet ben çabuk ısınan motor daha iyidir dedim fakat bi sorunu olmayan motoru kasttetim)...Öyle ise ben de sana diyorum ki neden boş termostad öneriyorsun.(ben boş termostat önermiyorum sadece arkadaşın sorununa çözüm arıyorum)
Ben bişey anlamadım anlatırmısın;benim yazdıgım şeyler muhaklefet olman Senin end.Mühendisi olman motor üzerinede çalışman dogru söyledigin ve herşeyi bildigin anlamını mı taşıyor(kesinliklikle motor üzerinde çalışmam motor hakkında herşeyi bildiğim anlamını taşımıyor fakat ben motorun yanında o aracı iyi tanıyorum anti parantez yine bi arkadaşın hareret problemi vardı opel omega aracı vardı ona yorum bile yapmadım eğer bakarsan görürsün,senin iğnelemelerin mevcut o yazıda).Eger öyle ise geçmiş yazdıklarını oku şimdi yazdıklarını oku benim ne demek istedigimi anlarsın...
müşür-termostad derken ne demek istedigimi veya radyatör derken ne demek istedigimi açıklayımda anla bari...Bunları taktirdiktan yani müşür ve termostadı degiştirdikten sonra hareret arkadaşın istedigi konuma gelmemiş yani arıza ona göre orada başlamış.Ben de dedim ki bunları en düşük ısı degeri olanları taktir(nerden bulacakta o dediğiniz fanla müşürü taktıracak gm marka termostat 100 ytl civarında müşürü bilmiyorum hele birde orjinal radyatör almaya kalkarsa kimbilir ne kadardır 300-400 ohoo).Fakat ustaları demiş ki radyatör ben de o zaman radyatöre baktır degiştir demek istedim.İnşallah anlmışındır.
sen de ısrarla (hiç bir şey için ısrar etmiyorum eğer benim aracım olsaydı yapacaklarımı anlatıyorum.kendi aracıma yapmayacağım şeyi başkasına anlatmam anlatırsamda sonucunuda söylerim)devir daim diyorsun boş termostad diyorsun...Yani sen de ben de varsayım üzerine konuşuyoruz sanırım.(ikimizde varsayım üzerine konuşuyoruz ama ben basit olan ve kendisinin de kontrol edebileceği şeyleri anlatıyorum)
Başka bir sorun varsa söyle ama sen dogru ben yanlış hesabı olmasın senin dediklerin dogru olsun o dogrulta devam edersin hayatın boyunca...
hadi hoşçakal bildiklerinle kal...
Her mühendisin bir ustası vardır(her ustanında ustası vardır bunuda siz unutmayın) unutma bunu da....(o ben dersem yanlış olur)
(eğer sizinde istediğiniz zaman araba motorlarıyla ilgili bilgi alabileceğiniz ve bilgisine sonsuz güvenebileceğiniz birilerini tanısaydınız işler daha iyi olurdu.sizin yaşınız 44 sanırım ve o kişi 44 yıldır bu işin içinde olan biri(kimmi ? babam)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra92 ne söylerse dogru söyler….​

Son düzenleme:

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim irfan abi.sende anladın en sonunda bizde yalan dolan olmadığını.allah razı olsun :)

Cagrı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sende BUnda hararet mi diyorsun Benim arabada (opel omega 2.0 cd)

hararet hep 100' oluyor heec kafanı yorma sadece git ve RADRYOTERE

baktır inanki sorun geçicektir.Tanzikli (oto yıkamacıların sıktıgı sudan)

radyotere sık iyice temizle çünkü yolda giderken börtü böcek giriyor

radyotere 1 temizlersen iii olur bende artık hararetten eser YOK

konya ömer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım benim götürmediğim usta tamirci vs. kalmadı normalde hararet göstergesi 90 ı geçmiyor.ama devamlı rampalarda klima açıkken kırmızıya dayanıyor.sordum derdimi anlattım bu araçlar böle diyor bütün ustalar.bakıyorum bazı arkadaşlar 90 ı geçmiyor diyor şaştım valla ne iş opel:d

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
VECTRA KRONiK HARARET SORUNU VE COZOMU...

arkadaşım benim götürmediğim usta tamirci vs. kalmadı normalde hararet göstergesi 90 ı geçmiyor.ama devamlı rampalarda klima açıkken kırmızıya dayanıyor.sordum derdimi anlattım bu araçlar böle diyor bütün ustalar.bakıyorum bazı arkadaşlar 90 ı geçmiyor diyor şaştım valla ne iş opel:d

ÇÖZÜM İÇİN BU KONUYA BAKIN.............................

Vectra klıma acınca hararet yukselmesı cozumu
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=31701&highlight=Vectra+hararet

Fan_Animation.gif

Son düzenleme: