Vectra 99 Hakkinda

VECTRA99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar. Bende 99 Model 2.0 Opel Vectra Gls Var. Kullanirken Bozuk Yolda Direksiyondan Hafifçe Tik Tik şeklinde Ses Geliyor. Direksiyonu Elimle Ileri Geri Ittirdiğimde Hafif Bir Boşluk Olduğu Belli Oluyor. Tik Tik Diye Oynuyor. O Ses Acaba Bundan Midir, Yoksa Başka Bir Sebebi Var Olabilir Mi?

Ayrica Geçen Gün Yolda Giderken Hafif Yağmur Başladi. Arabanin Frenine Dokunmadim, Kaydirmadim, Ani Manevra Filan Da Yapmadim. Yani Durup Dururken Tc Işiği Yandi. Kenara çektim Kontaği Kapattim. Biraz Dinlendim. Tekrar çaliştirdim, Işik Söndü Ve Yol Yine Islak Olmasina, Yağmur Devam Etmesine Rağmen Bir Daha Yanmadi. Acaba O Işik O Zaman Neden Yanmiş Olabilir?

Ayni şekilde Yine 120 Ile Giderken Baktim Ki Yolun Ucu Görüldüğü Yere Kadar Hafif Eğimli Düzlük. Arabayi Boşa Aldim, Tc Işiği Yine Yandi. Böyle Durumlarda Yanar Mi Bu Işik?

Arkadaşlar Bir De Merak Ettiğim, Bu Gls, Cd, Cdx, Gt, Gl Gibi Kisaltmalarin Açilimi Nedir? Yani Gls Ne Demek? Bilen Varsa Bu Bilmediklerimi Benimle Paylaşir, Aydinlatirsa çok Sevinirim.

Gerçek Opel'ci, Ferrari'yi Alacak Parasi Varken, Opel Alandir.
Selamlar...

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bnde de var direksiyon mafsalı opelin kronik hastalığı tc ıslak havalarda yapıyor bu keleği birde direksiyon sol altında elektrik baglantıları var nemlenmiş olabilir bir bak makine ile kurut bir de kontak temizleyi fısfıs lar bilgisayarcılarda vardır onlardan al sık .

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön takımı bi kontrol ettir. Rotlar rot başları ve aksları.,Direksiyon kutusunu ve direksiyon hidroliği. En sonun da da rot balance ayarını yaptın mı işlem tamam.