Vectra A Polen Filtresi

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selam. Dün Babama aldığımız 1995 Vectra 2.0i GLS'nin polen filtresi kabının bomboş olduğunu gördüm. Daha önce kullandığımız 91 Vectra 2.0i GL'de polen filtresi vardı. bu açıklamadan sonra sorularıma geçiyorum :
1. Model yılı değişikliğinden dolayı polen filtresi konmamış olabilir mi?(Yok artık daha neler?)
Eğer birinci sorunun cevabı hayır ise arabayı aldığımız arkadaşlar bunun varlığından bile haberdar değiller veya ustanın çok düşünceli olmasından!?!?
2. Eğer mümkünse Vectra A sahibi bir üyeden rica etsem o bölgenin güzel bir fotosunu çekip bir de kaç TL civarında bir tutarı olduğunu söyleyebilir mi?
3. Sakın bunları okuyup da hala "acaba kliması var mı ki bu kadar kurcalıyor bu konuyu" demeyin evet klimalı bir 1995 Vectra 2.0i GLS

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
genelde ömrünü doldurunca koku yapar ve söküp atılır.karbonluları var 10-15 lira arası büyük sanayide opel parçası satan bir yerden alıp takabilirsin.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 yıl vectra a Gt kullandık 1 kere polen filtresi değişmedi

her ustaya sordum hepsi bunlarda polen filtresi olmaz demişti

------------------------>>>> TEknik servis :S

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
benim ustalarda polen filtresi yokdiyorlar.tam yerini tarif edebilirmisiniz rica etsem.bende maraklandım valla arkadaşlar

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu açıyoruz. motor bölnmesi ile göstergelerin bulunduğu göğsün arasında bir bölge daha var sileceklerin hemen altında kalıyor. Plastik bir muhafaza var üzerinde. üstündeki kalın fitili alıp plastik muhafazayı ucundan kaldırınca fan motorunun olduğu hazneyi görürsünüz. İşte o haznenin üstünde olmalıydı polen filtresi...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Onur bey teşekkür ederim.Dediğiniz yere baktım ancak fan motoru direk görünüyor.demekki benimkide sökülmüş bilgi için teşekkürler.En kısa zaman diliminde bir tane alıp taktıracağım.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Konyada opel orjinal polen filtresi 10 tl arkadaşlar ama hala inatla a kasada filtre çıkmaz diyorlar adamlar :mad: bende inatla takacağım:):)

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer daha önceki vectra'ya takmasam ben de inanırdım ustalara...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
takılış şekli direk üzerini fanın üzerine kapatacak şekilde sanıyorum.ayrıca bir plastik kapak daha olmalı sanıyorum .değilmi?

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plastik kapak olamaz filtrenin de üstünü kapatır o zaman. ama kelepçe ya da tırnak gibi birşeyler tutar. pazar günü bu işle uğraşıcam fotolarını koyarım...