Vectra B 97 Model 2.0 CD otomatik vites sorunu ACİL

fatih86

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir de çok güzel bir konu paylaşayım. Ben buradaki konuyu türkçeye çevirip fotoğrafları da takip ederek tamircim ile birlikte yapmıştım.
Astra F Pozisyon Şalter Tamiri.

Rashid

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tech 2 cihazına bağlattım SELEKTÖR ŞALTERİ YANLIŞ SİNYAL hatası verdi bu konu hakkında bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı?

P00709-120535e189bf5719762357.jpg
selam olsun her kese.ayni sorunu suan bende yasiyorum.bende acdim,temizledim,gres yagi surtup takdim.ama ayni sorunu hala yasiyorum.ama bende biraz farkli bi ariza.araba kizdikdan sonra oluyor bu ariza.yardimci olursaniz sevinirim

mrmazy

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ediyorum. verdiği bilgiler dahilinde sanayide kendi ustama yaptırabildim. otomatik şanzıman elektroniğine bakan kime gittiysem parça al gel değişelim gibisinden konuştu. sözüm ona elektrikçiler! bir alay söktakçı! parçada az buz bir şey değil arkadaşlar en ucuz diyen çıkmasına 1000 lira diyor. kaldı ki benim parçam tertemiz çıktı. bu parçaya giren kablolar zamanla yıpranmış. bunları tutan metal bir parça var, o şase yaptırdığından araba hataya düşüyordu. kablolar yalıtılıp metal parçayı söküp içini temizleyip geri taktık sıkıntısı kalmadı ALLAH'a çok şükür.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Selimmmmm

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Artık ben de foruma daldığıma göre bildiğim her şeyi yazayım. Öncelikle sigorta kontrolü yapın. Sonrasında pozisyon şalteri denen parçayı sökmek için çok uç takımlara gerek yok. Anahtar takımı, yıldız düz tornavida vs. Ancak şalteri söktükten sonra çok temiz ve aydınlık yere yatırın. İçinden 3*4 adet kalem yayından küçük yay çıkacak, ve gress yağını yenilemek için kaliteli gress alın. Sökün tiner vs. temizleyici ile güzelce temizleyin. Oksitli parça görürseniz ince zımpara ile düzeltin. Sonrasında gress basıp kapatın.%90 düzelecektir. Düzelmezse şanzıman açılacak

Selimmmmm

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Bu parçayı nasıl sökebiliriz detaylı tarif edebilirmisin hocam ustalar araca bakma bile bakmıyor