Vectra B Anormal Egzoz Değerleri

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey,

Aracı debimetresiz kullanamıyorum. Debimetreyi çıkardığım zaman kırmızı ışıklarda durduğumda araba stop ediyor. Bu şekilde can sıkıcı oluyor durum haliyle, bildiğiniz gibi Ankarada dörtlü yakmaya gelmiyor. Bu parçaların sorunlu olduğunu anlamanın tek yolu kullanmak mı?

Sıcaklık sensörüne nasıl bakabilirim? Debimetre ve lambda sensörü için verilen fiyatlar dudak uçuklatıcı :(

Edit : Sıcaklık sensörüyle ilgili belki şöyle bir ipucu olabilir, benim lpg sistemi sıralı sistem ancak motor yeterince ısınmadan şu soğuk kış sabahında bile bıraksam 4-5 saniyede LPG'ye geçiş yapıyor. Ben bunun suçunu hep LPG tesisatına atıyordum, malum 8 yıllık tesisat, yedek parçası kalmamış bir marka. Ama şimdi acaba diyorum, sıcaklık sensörüne mi bağlı LPG? Sıcaklık sensöründen yanlış veri aldığı için mi böyle erkenden geçiyor gaza? Ben normal kullanımda lpg-benzin işini elle yapıyorum, yeterince ısındığına kanaat getirdiğim zaman.

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Selim bey,

Aracı debimetresiz kullanamıyorum. Debimetreyi çıkardığım zaman kırmızı ışıklarda durduğumda araba stop ediyor. Bu şekilde can sıkıcı oluyor durum haliyle, bildiğiniz gibi Ankarada dörtlü yakmaya gelmiyor. Bu parçaların sorunlu olduğunu anlamanın tek yolu kullanmak mı?

Sıcaklık sensörüne nasıl bakabilirim? Debimetre ve lambda sensörü için verilen fiyatlar dudak uçuklatıcı :(

Edit : Sıcaklık sensörüyle ilgili belki şöyle bir ipucu olabilir, benim lpg sistemi sıralı sistem ancak motor yeterince ısınmadan şu soğuk kış sabahında bile bıraksam 4-5 saniyede LPG'ye geçiş yapıyor. Ben bunun suçunu hep LPG tesisatına atıyordum, malum 8 yıllık tesisat, yedek parçası kalmamış bir marka. Ama şimdi acaba diyorum, sıcaklık sensörüne mi bağlı LPG? Sıcaklık sensöründen yanlış veri aldığı için mi böyle erkenden geçiyor gaza? Ben normal kullanımda lpg-benzin işini elle yapıyorum, yeterince ısındığına kanaat getirdiğim zaman.

motor sıcaklık sensörüyle lpg sıcaklık sensörü farklıdır, sizin erken geçş muhtemelen lpg ayarlarıyla alakalıdır...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcaklık sensörüyle lpg sıcaklık sensörü farklıdır, sizin erken geçş muhtemelen lpg ayarlarıyla alakalıdır...
LPG bilgim eksik ama dediğin doğru çünkü motor sıcaklık sensoruda bozulsa motor yakıt sarfiyatı artar boğulur aynı şekilde LPG ye erken geçer diye tahmin ettim ama demek LPG sensoru ayrı bunlara bkaması gerek aynı zamanda gene debimtere ve oksijen sensoru ölçmek gerek tabii önce Halil Krdeşimin dediği gibi boğaz temizliği ve LPG sorunu bitmesi gerek

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz temizliğini yaptıralı belki 5 ay olmuştur. Ancak Halil beyin dediği gibi rölanti düzenleyicisini temizlettirmedim. Ben yine de ikisini de temizlettireyim.

Elimde dijital multimetre var. Bu cihazla voltaj direnç ölçümü vs. yaparak debimetre ve sensörü kontrol etme olanağım var mı?

İnternette araştırırken oksijen sensörlerinin porçöz vs. yardımıyla temizlenebildiğini okudum. Böyle bir çözüm olabilir mi sizce?

LPG değişimini önümüzdeki aya bekletiyorum hem elimizin açılması hem şu benzin sorununun çözülmesi için. Ama önümüzdeki aya kadar bu sorunu çözemesem de değişeceğim LPG'yi. Sağlıklı bir LPG tesisatından sonra bakılır olmazsa.