vectra b dijital klima sorunu

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen kış peteği yenisiyle değiştirdim ve sorunsuz ısıtıyordu klimanın bilmediğim ayarımı var ?
az önce denedim ılık üflüyor dış hava sıcaklığı 18 derece 25 dereceye ayarladım önce ılık üfledi olabilir dedim 7 derecelik farkı hissedemeyebilirim ama HI ya aldım baya bekledim motor sıcaklığı 90 derecede sıcak hava üflemiyor ılık üflüyor hatta boş hava bile üflüyor olabilir.

hava sıcaklığı çok düşük olmadığından en sıcak ayarda üflemiyor olabilirmi

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolga kalorifer musluğu ile alakalı bi durum gibi gözüküyor,peteğe giren alüminyum borular var yolcu tarafından bakabilirsin giriş ve çıkış sıcak mı ?değilse musluk görevini yapmıyor giriş sıcak dönüş soğuk ise petekten diyeceğim ama petekte yeni diyorsun...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi peteği değiştirirken musluk kontrol edildi(peteği çıkartıken usta elini yaktı sıcak sudan dolayı musluk bozuk olsa su ısınmaz değilmi),termostat gm marka ile yenilendi ama boruları bi kontrol edeyim

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi peteği değiştirirken musluk kontrol edildi(peteği çıkartıken usta elini yaktı sıcak sudan dolayı musluk bozuk olsa su ısınmaz değilmi),termostat gm marka ile yenilendi ama boruları bi kontrol edeyim

şimdi Tolga şöyle o zaman belki çalışıyordu musluk sonradan bozulmuş olabilir veya bu arada araca lpg montajı falan yapıldı ise sıcak su bağlantısında hata olabilir,ancak en güzel ve maliyetsiz yöntem yolcu tarafından boru ısını kontrol etmek...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muammer kardeşim herşeyi yazmış zaten..
Önce kalorifere giden motor kaputu içindeki hortumları kontrol et sıcakmı? lpg varsa su eksilmesi olmasından dolayı petekte hava oluşabilir buda sıcak gelmesini engeller ılık gelir artı musluk bozuk olabilir en son petek sorunu kolay gelsin

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tolga arkadaşım aynı sıkıntı bendede mevcut tamir sonucu yazarsan sevinirim, kolay gelsin

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet az önce boruları kontrol ettim borular çok sıcak hatta petek girişini sanayiide söküp baktık.altlı üstlü alüminyum boru var 2 tane ikiside çok sıcak biri diğerine göre daha az sıcak ama çok çok az bir fark var çünkü klima çalışıyordu HI da üfleme yapıyordu o esnada.neyse usta dediki buna çin malı petek takılmış yakında patlar falan dedi. ama şu da var hava sıcak olduğu için midir anlamadım sıcak hava üflüyor şimdide ama yakıcı bir sıcak olması gerekmezmi