vectra b gt performans düşüklüğü

salih50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar '99 model vectra b gt kullanmaktayım arac 2000 motor 156 bg olmasına rağmen ben bu gücü fazla hissetmiyorum.düz de gidişi normal.rampa yukarı giderken ve kalkışlarda ağır olduğunu hissettim.2005 1,6 vectra c kullandım daha atik geldi. yani sorun aracımdamı yoksa gtler böylemi

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata bitikse çekiş düşebilir, bujiler, yakıt filtresi hava filtresi, bi dünya şey var çekişi düşüren

salih50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata bitikse çekiş düşebilir, bujiler, yakıt filtresi hava filtresi, bi dünya şey var çekişi düşüren

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi adıma konuşayım, aracımın yağ değişim bakımı yaklaştığında yani 10.000 km ye yakın çekişi düşer, tüketimi az bişey artar ( km de 2 kr falan) bakımdan sonra bu değerler normale döner.
Örneğin, en son bakımdan önce 29 KR LPG yakıyordu nerdeyse, bakımdan sonra 26 KR a düştü yeniden. Aynı oranda çekişide yerine geldi, ama 3-5 BG lik güç farkını anlamak zor tabii.
Sizin yapmanız gereken aracı komple bakıma sokmak. Dün aklıma gelmeyen egzos sisteminde de sorun olabilir, Debimetre, EGR valfi, Benzin boğaz kelebeği tıkalı olabilir. Bunların ustası ben değilim, ama eğer izmir de olsaydınız sizi bunların tümünü tek seferde halledecek aracı ilk günkü haline çevirecek ustama yönlendirebilirdim.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hantanlığı ile ünlü 1.6 vectra c size daha atak geldiyse arabanızı emekli etme zamanı gelmiş demektir. genellikle eski araçlarda tamire bir girildimi bütceyi fena oyar.

salih50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim hantal demek istediğim vectra c 1,6 motor 105 bg vectra b gt 2000 motor 156 bg yani c motor ve bg ne göre atik geldi birde bizim burada opeli anlayan usta yok

salih50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ deişiminede 2000 km kaldı şimdi değiştirip denemem lazım

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vecta GT b kasa 2,5 yıl kullandım aracın 156 bg değil 150 bg katalitik konvertör sökük ise kalkışlarda ve düşük devirlerde yığılma yaşarsın buda kullanım zevkini düşürür yüksek devirlerde başarılı ve tatmin ediçi bir araç ama kim sürekli yüksek devirde heleki bu akaryakıt fiyatları bu sevyedeyken gazlar....!!

düşük ve sakin kullanımda şu an kullandığım astra h arabamdan daha fazla zevk vermemiştir. ( şahsi fikrim )

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ deişiminede 2000 km kaldı şimdi değiştirip denemem lazım
salih kardes nevsehierde iyi bir usta bulacagını zannetmiyorum genelllikle dogan sahin grbunu seviliyor (nevsehire sürekli gittigim için dedim) istyersen bir kayseriye gel burda servis daha cok bir aracına baktır derim

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay ustayı değiştirecem iyi bi usta söle bana : )