Vectra b gt su alma

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar eminim bir sürü konu açılmıştır hepsini denedim ön şöför ve arka ayak havuzu ıslak sanruf giderler acık ön taraf arkada gider varmı bilmiyorum ön silecek giderleri acık LPG kabloları silikonlu arka bagaj köşe birleşim yerleri silikonlu baska fikri olan

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğinden kaçırıyor olabilir.sadece kalorifer petek giriş kısmında bağlantı vardır.Diyer kısımları motora kadar alüminyum borudur.Sanrufun arka kanallarıda olması lasım araç su almışsa imkanınız varsa koltukları ve taban halısını söküp kurutmanız gerekir.Fakat halı iki parça ön taraftaki halıyı sökmek çok zor ve torpidonun sökülmesi gerekir.Arka halıyı çıkarınca ön halıyı hafifçe kaldırıp kurutabilirsiniz.Birde yakın zamanda kalorifer fan motoru ile ilgili işlem yaptıysanız veya hiç bakım yapmadıysanız o kısma bakabilirsiniz.Onun için ön iki silecek kolunu sökün altlarında iki adet büyük plastik somun var onları da sökünce ön ızgarayı sökebilirsiniz.Orada su girişi için üç yer var :1-motor beyninin olduğu körük ve çevresi yırtılmışsa,2-klima polen filtresi ve filtrenin oturduğu plastik kısmın altındaki contanın eskimesi,3-motor kaput telinin çıktığı kısım buralara bakabilirsiniz.

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteğinden kaçırıyor olabilir.sadece kalorifer petek giriş kısmında bağlantı vardır.Diyer kısımları motora kadar alüminyum borudur.Sanrufun arka kanallarıda olması lasım araç su almışsa imkanınız varsa koltukları ve taban halısını söküp kurutmanız gerekir.Fakat halı iki parça ön taraftaki halıyı sökmek çok zor ve torpidonun sökülmesi gerekir.Arka halıyı çıkarınca ön halıyı hafifçe kaldırıp kurutabilirsiniz.Birde yakın zamanda kalorifer fan motoru ile ilgili işlem yaptıysanız veya hiç bakım yapmadıysanız o kısma bakabilirsiniz.Onun için ön iki silecek kolunu sökün altlarında iki adet büyük plastik somun var onları da sökünce ön ızgarayı sökebilirsiniz.Orada su girişi için üç yer var :1-motor beyninin olduğu körük ve çevresi yırtılmışsa,2-klima polen filtresi ve filtrenin oturduğu plastik kısmın altındaki contanın eskimesi,3-motor kaput telinin çıktığı kısım buralara bakabilirsiniz.
Dediğiniz yerlere bakıcam yağmur var ama suyun geldiği yopun oldupu yer ayak bastığımız yerler debriyaj 2 karıs gerisi kapıdan geliyor gibi

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Soonrufu kontrol ettim sağ arka tıkalı oldupunu farkettim ancak sol ön ve arkada ıslak

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Soonrufu kontrol ettim sağ arka tıkalı oldupunu farkettim ancak sol ön ve arkada ıslak
bence sunruf tahliye hortumlarını kontrol edin.DEğişmesi gerekebilir.Çünkü otomobil sürekli esneyen bir yapıya sahip.Bu da zamanla sürtünmelerden dolayı eskimeye neden oluyor.Aynı zamanda hortumlarında belirli ömürleri vardır.Hortumlara el atmışken sanruff tahliye kaplarınıda mümkünse temizlenmesinde ve kontrol edilmesinde fayda var.Son olarak sanruf fitillerinin zamanla eskimesi içeriye tahliye kanallarının kapasitesinden daha fazla su girmesine neden olabilir..bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Kontoş ettiğimde giderler düzgün çalısıyor ama ön cam orjınal ama rüzgar sesi alıyorum bugun dikkat ettim yarın kontorl edicem inşallah