Vectra b jant yardimi

gufran54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 ay önce 2001 vectra cdx b2 aldım. Aracın rengi Siyaha yakın koyu yeşil bi renk bilen bilir. Şimdi yaza girerken jant lastik takımı alacağım yalnız bu konularda bilgisizim. Birkaç sorum olacaktı.
Almak istediğim jant 16" yada 17" olacak. Lastik ve jant büyük olduğu için performans ve konfor nasıl etkileniyor?
yüklü durumda çamurluklara sürtme oluyormu?
Birde bana önerebileceğiniz jant çeşitlerini belirtirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• aaa.jpg
    aaa.jpg
    16.9 KB · Görüntüleme: 125

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın :) eğer 17" tercihiniz ise birçok farklı model var ama 16" takmayı düşünüyorsanız bulabilirseniz GT jantlarından şaşmayın derim.. Performans konusu tamamen takacağınız jantların kalitesi ve ağırlığına bağlıdır jantınız ne kadar ağır olursa doğal olarak araca o kadar yük binecektir ama aracınız 2.0 olduğu için o kadar problem yaratmaz kaldırır.. Konforun çok olumlu etkilendiği söylenemez çünkü lastik yanağı inceldiği için lastikteki esneme payı azalıyor ve lastiklerin yol tepkilerini araçta daha çok hissediyorsunuz.. Sürtme durumuna gelince bu jantın büyüklüğüne değil tamamen ofset durumuna bağlı.. 18" jant sürtmezken 16" ofsetli bir jantta sürtme problemi yaşayabilirsiniz bu nedenle kesinlikle ofsete dikkat etmelisiniz internetten almak yerine araç üzerinde deneyerek almak sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır.. Eğer aracınıza spor yay takma gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle jant almadan önce yapın ve sonrasında ona uygun jant bakın derim.. Kolay gelsin ;)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alman gereken jant olculeri 16 ve 17 jant icin
7-7.5-8 J olabilir.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
7J isterseniz ofseti ET40 üzeri olması lazım
7.5-8J isterseniz ofseti ET45 üzeri olması lazım

bunlar da çok bulunmuyor ne yazık ki, piyasadakilerin çoğu ET35 ofset

matmazel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5*110 orjinali 112 5bijonu takıp göndermesinler balans da sorun yaşarsın ben de o sıkıntı hala devam ediyor

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş 2 mesaj yazmış uçmuş ama dikkat ederseniz :D

zeiss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın :) eğer 17" tercihiniz ise birçok farklı model var ama 16" takmayı düşünüyorsanız bulabilirseniz GT jantlarından şaşmayın derim.. Performans konusu tamamen takacağınız jantların kalitesi ve ağırlığına bağlıdır jantınız ne kadar ağır olursa doğal olarak araca o kadar yük binecektir ama aracınız 2.0 olduğu için o kadar problem yaratmaz kaldırır.. Konforun çok olumlu etkilendiği söylenemez çünkü lastik yanağı inceldiği için lastikteki esneme payı azalıyor ve lastiklerin yol tepkilerini araçta daha çok hissediyorsunuz.. Sürtme durumuna gelince bu jantın büyüklüğüne değil tamamen ofset durumuna bağlı.. 18" jant sürtmezken 16" ofsetli bir jantta sürtme problemi yaşayabilirsiniz bu nedenle kesinlikle ofsete dikkat etmelisiniz internetten almak yerine araç üzerinde deneyerek almak sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır.. Eğer aracınıza spor yay takma gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle jant almadan önce yapın ve sonrasında ona uygun jant bakın derim.. Kolay gelsin ;)
arkadaşıma takılıyorum yay olmassa araç yüksek duruyor. ben b1 205 55 16 taktım yanaklar yanlış oldu araba baya yükseldi 50 idealmiş sanki ama yay takınca tekrar değerlendircem konuyu. bir de 205 önlere ağır direksiyon ağırlaştı ama 195 de kendini hiç göstermezdi galiba...

kolay gelsin..