vectra b otomatik şanzuman revizyonu

migo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok şükür ki aracıma dün akşam kavuştum arkadaşlar.O seside gidermişler fakat bana söylenen gaz ile ilgili bir metal parcanın değiştiğini söylediler.Açıkcası bende üstelemedim.Yumuşak ve biraz da devirli test yaptım vites geçişleri çok güzel olmuş.Sabahları soğukken D de sert bir geçişi vardı oda bu sabah test ettiğimde ortadan kalkmıştı.Bir tek dün rolentide sallatılı çalışıyordu tahminim doğru çıktı.Benzini dibine kadar kullandıkları için sanırım sensör kirlenmiş olmalı gece Opet ten 97 oktan yakıt alıp TEM de 3000 3500 devirde bir süre kullandığımda rolendideki sorunun da ortadan kalktığını gördüm.

Dün akşam 22:00 sıralarında anneanne den kızımı almaya gittim.3.5 yaşında inanmayacaksınız ama kızım kaldırımda bağırıya " baba siyah arabamızı yaptırmışsın, baba çok özledim onu, baba biraz gezelim"bağırıya bu şekilde mahalleye rezil olduk gece vakti.Gerçi hanımın biraz morali bozuldu Clio bu şekilde itibar görmediği için :kop: Eşime zaten hep söylüyorum çekeceğin var senin, ben sanayiden çıkmam işin kötüsü bi süredir kızımda benle Maslak da.

Sizin anlayacağınız keyifim yerinde arkadaşlar.
Burada ders aldığım ve bence diğer otomatik kullanan arkadaşların da dikkat etmesi gereken.
Şanzuman yağı değişecek iki yıl yada 60000 de ve filitresi ile birlikte değişimi.(ben yağı iki kez değiştirip filitreyi hiç değişmemiştim).Aslında servisler yağı değişmez diyor ama otomatik şanzumancıların hiçbiri böyle bir şey yok dedi ve ekledi bu hata yetkili servislerde dahi yapılıyor dediler.
Bilginiz olsun Opel in şanzumanı japon bir markanınmış bu arada.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok şükür ki aracıma dün akşam kavuştum arkadaşlar.O seside gidermişler fakat bana söylenen gaz ile ilgili bir metal parcanın değiştiğini söylediler.Açıkcası bende üstelemedim.Yumuşak ve biraz da devirli test yaptım vites geçişleri çok güzel olmuş.Sabahları soğukken D de sert bir geçişi vardı oda bu sabah test ettiğimde ortadan kalkmıştı.Bir tek dün rolentide sallatılı çalışıyordu tahminim doğru çıktı.Benzini dibine kadar kullandıkları için sanırım sensör kirlenmiş olmalı gece Opet ten 97 oktan yakıt alıp TEM de 3000 3500 devirde bir süre kullandığımda rolendideki sorunun da ortadan kalktığını gördüm.

Dün akşam 22:00 sıralarında anneanne den kızımı almaya gittim.3.5 yaşında inanmayacaksınız ama kızım kaldırımda bağırıya " baba siyah arabamızı yaptırmışsın, baba çok özledim onu, baba biraz gezelim"bağırıya bu şekilde mahalleye rezil olduk gece vakti.Gerçi hanımın biraz morali bozuldu Clio bu şekilde itibar görmediği için :kop: Eşime zaten hep söylüyorum çekeceğin var senin, ben sanayiden çıkmam işin kötüsü bi süredir kızımda benle Maslak da.

Sizin anlayacağınız keyifim yerinde arkadaşlar.
Burada ders aldığım ve bence diğer otomatik kullanan arkadaşların da dikkat etmesi gereken.
Şanzuman yağı değişecek iki yıl yada 60000 de ve filitresi ile birlikte değişimi.(ben yağı iki kez değiştirip filitreyi hiç değişmemiştim).Aslında servisler yağı değişmez diyor ama otomatik şanzumancıların hiçbiri böyle bir şey yok dedi ve ekledi bu hata yetkili servislerde dahi yapılıyor dediler.
Bilginiz olsun Opel in şanzumanı japon bir markanınmış bu arada.

geçmiş olsun gökhan yeniden. kızlar sever omegayı çünki benimkiler rahat tepişiyor arkada.

ogen arkadaşımız geç kalmış ama bundan sonra beyinli otomatikler hakkında kendisine çok şey danışabiliriz.

ısuzu GM e ait olduğundan belki japon diyorlardır. ama ısuzunun büyük segment otomatiği yok. jeepleri var daha çok.

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm dostlar ben de dün şanzumanı yaktım sanırım yağ fışkırmaya başladı sonrada duman koku anlıcanız şanzuman ayvayı yedi. Servis arkaşlardan rica ediyorum Araç Vectra b 2.5 V6 96 model. Şanzuman tamiri kaça çıkar çıkma bulabilirmiyim bulursam nerede kaça bulurum bana bilgi verebilirseniz sevinirim....

migo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm dostlar ben de dün şanzumanı yaktım sanırım yağ fışkırmaya başladı sonrada duman koku anlıcanız şanzuman ayvayı yedi. Servis arkaşlardan rica ediyorum Araç Vectra b 2.5 V6 96 model. Şanzuman tamiri kaça çıkar çıkma bulabilirmiyim bulursam nerede kaça bulurum bana bilgi verebilirseniz sevinirim....

Öncelikle çok geçmiş olsun ben İstanbul da çıkmasınını çok araştırdım ama 2.5 v6 kullandığını maalesef bulamamıştım.Şahsen yaptırmak o kadar da sorunlu bir iş değilmiş.Ayrıca çıkmanın da nasıl kullanıldığını bilememek sorunu olduğunu düşününce yaptırmanın daha iyi bir karar olduğu fikrine vardım. Şimdi şanzumanım iyi ve memnunum.
Benim türbün balatalar tamir takımı ve şanzumanın kendi özel yağı ile birlikte 2500 ü buldu.Sizin bulunduğunuz bölgede belki fiyatlar biraz daha farklı olabilir.Ben şanzumancılara gidip durumu izah edip yaklaşık fiyatlar almıştım.Maslak ta 1500tl 2500tl arası revizyon fiyatları vermişlerdi.Beyinden kaynaklı sorun olursa 1000tl diye aklımda kalmıştı.

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah Gökhan kardeş benimde servisteki usta aynı fiyatı verdi. Ben izmitte oturuyorum zaten şanzumanı yarın almaya gelecekler. Biraz araştırdım en mantıklısı revizyon yaptırmak geldi. Çıkma şanzumanı kimse tavsiye etmedi Bakalım hayırlısı şimdi şanzumanı söküyolar inşallah sorun büyük değildir de fazla masraf açmaz. İlgine teşekkürler...

migo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah Gökhan kardeş benimde servisteki usta aynı fiyatı verdi. Ben izmitte oturuyorum zaten şanzumanı yarın almaya gelecekler. Biraz araştırdım en mantıklısı revizyon yaptırmak geldi. Çıkma şanzumanı kimse tavsiye etmedi Bakalım hayırlısı şimdi şanzumanı söküyolar inşallah sorun büyük değildir de fazla masraf açmaz. İlgine teşekkürler...

Rica ederim.Tekrar geçmiş olsun, kolay gelsin.

farukaydogdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,
eğer olumlu bir sonuç alamazsanız çıkma otomatik şanzuman 2000 tl ye var.Saygılar.

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşagıdaki kodlu şanzıman ve kullanıldıgı opeller.
AR 25:=(4L30E)
20 SE / X 20 SE / X 20 XEV / Y 22 XE / Z 22 XE / 25 DT /
X 25 DT / X 25 XE / Y 26 SE

Ve bu şanzımanı kullanan BMW lar

BMW 318iL4 1.8/1.9 (1991-1999) GM 4L30E
BMW 323i L6 2.5L (1997-1999) GM 4L30E
BMW 325iL6 2.5L (1992-1995) GM 4L30E
BMW 328iL6 2.8L (1996-1999) GM 4L30E
BMW 528iL6 2.8L (1996-1999) GM 4L30E
BMW Z3/Z3 ROADSTER L4 1.9L/L6 2.8L (1996-2000) GM 4L30E

Şanzıman ararken bunlarada bakın.
Yardımı olur belki
http://images.omegaowners.com/downloads/Autobox_Docs

http://images.omegaowners.com/downloads/Autobox_Docs

Son düzenleme:

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet dostlar şanzuman geldi taktık test ettik cuma günü servisten çıkardım. Şimdilik bir sorun yok Eskiye göre çok farklı kaçırma yok vurma yok yağ kaçağı yok inşallah böyle devam eder. Fiyata gelince 1900 tl Şanzuman tuttu 500 de yağ işçilik z rotlar tuttu. Toplam 2400 yani. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim İyi forumlar...