Vectra b p100 arızası

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Vectra b (x20xev)aracımda arıza lambası yanmaya başladı.Motor rölantideyken ışık yanmaya başlıyor hareket edip bir süre yol alınca ışık kendiliğinden sönüyor.Bu hep böyle devam ediyor ve rölantide motor bedford gibi çalışıyor.Opcoma bağlayıp arıza okuttum p100 arızası veriyor.Arızayı siliyorum ama yine veriyor.Debimetreyi ve hava filtresine kadar olan boruları temizledim ama sonuç aynı.Daha öncede debimetre arızası vermişti debimetreyi temizleyince arıza gitmişti.Şimdi P100 KÜTLE HAVA AKIMI ALGILAYICISI VOLTAJ ALÇAK hatası veriyor.Bu sefer sensörü değiştirmek zorunda mı kalacağım yoksa başka önerisi olan var mı?Teşekkürler

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Debimetrenin ucundaki direnci değiştirmek istiyorum.Bu direncin değerlerini nereden bulurum?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aylardır debimetre sorunum devam ediyor.Yan sanayi aldım yine olmadı.Orjinal çıkma debimetre aldım yine olmadı.P100 kütle ölçer devresi kesik kesik hatası veriyor.Debimetre soketinin kontrolünü nasıl yaparım.Acaba kabloda mı sorun var?Başka nereleri kontrol etmem gerekiyor?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Havafiltre kutusuna giden borunun üzerinde küçük bir sensör daha var. o sensörden olabilir mi? o sensörün adı nedir?resim eklemek istedim fakat bir türlü eklenmiyor.