Vectra b Performans

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo size gidiyor etkisi uyandırabilir ama gittikleri felan yok araçların. Connect ile çok haşır neşir oldum, çok bindim, çok sürdüm.90hp olan modeldi. İmkanı yok 1.4-1.6-1.8-2.0 atmosferik benzinli bir arabayı geçsin. Connect'in kapasitesi anca Corsa 1.2'ye yeter. Boş ağırlı zaten Connect'in 1400kg civarı siz düşünün!

connect e bende bindim 1.si vectra b den daha seri bi araba orası kesin ama izlenimlerim vites oranları uzun değil yani uzatamiyosun aracı..uzun yolda yemesi cok kolay..turbolu arac gidiyor etkisi demissin etkisi fazla gidiyor zaten:) msl corsa 1.7 dti kullandım emsalinde benzinli araclarla denedim turboyu acmadan vasat ammmmma turboyu acınca hemen fark atiyosun yanındaqi araclara

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
90 bg connectten bahsediyoruz ya arada 46 bg var isterse bi turbo olsun fark etmez

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
connect e bende bindim 1.si vectra b den daha seri bi araba orası kesin ama izlenimlerim vites oranları uzun değil yani uzatamiyosun aracı..uzun yolda yemesi cok kolay..turbolu arac gidiyor etkisi demissin etkisi fazla gidiyor zaten:) msl corsa 1.7 dti kullandım emsalinde benzinli araclarla denedim turboyu acmadan vasat ammmmma turboyu acınca hemen fark atiyosun yanındaqi araclara
Aracın o torku üstünüze bindiğinden dolayı aaa uçuyorum, kaçıyorum etkisi oluyor ama alakası yok aslında sadece öyle hissettiriyor. Ailede 1.6hdi110 307 var arabayı kullandığımda aa uçuyorum etkisi oluyor torkdan dolayı araba gerçekten hızlı etkisi veriyor kendi aracıma göre aslında benim aracımdan ilk 3 vites hızlı değil. Ama gaza bastığınızda o torkun sizi koltuğa yaslaması süper bir performans verdiğini düşünmenize neden oluyor.

Vectra B 1.6'ınız var sanırım 90hp olan connect ile deneyin sürücülüğünüzde problem yoksa ne zaman vites atılması gerektiğini, nasıl vites atılması gerektiğini biliyorsanız Connect'in sizi geçmesine imkan yok. :)

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
115 lik dlx modeli olmasın connect.İlk kalkış için geçerli olabilir bişey diyemem!

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama sonucta yeni teknoloji bi arac,benim aracım 2000 model ama gercekte 2000 model değil 97 model cünkü bu arac 97 de cıktı ve 97 nin teknolojisine ve şartlarına göre üretildi arada teknoloji üstünlüğü var:D :D

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben vectra lari 1. viteste zayif buluyorum,daha dogrusu genelleme yapmak degilde benim vectra oyle yani,,,drift icin yapilmamis anlasilan ama vites kutusu modifiye edilirse tabiki vectra da da kalkislar iyi olacaktir..uzun mesafede cok guclu bir araba ama kisa mesafede ozellikle kalkislarda cok zaman kaybi oluyor benim kanimca..

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama sonucta yeni teknoloji bi arac,benim aracım 2000 model ama gercekte 2000 model değil 97 model cünkü bu arac 97 de cıktı ve 97 nin teknolojisine ve şartlarına göre üretildi arada teknoloji üstünlüğü var:D :D
Nasıl bir teknolojiymi bu? Atmosferik arabanın sınırları bellidir. Opel'in kullandığı motor 93'den beri aynı ufak değişiklikler yapılarak 2006 yılına kadar kullanıldı 95-04 arası hiç üstünde yazılım dahil herhangi bir fark olmadı. Bu kadar kötüydü eski bir üründü GM motor yapamayacak kadar aciz mi? 1.6 vectra'ların şanzıman oranlarıda uzun değil makul seviyede ağırlık tek etken performans düşüklüğünde o da Connect'e geçilecek boyutta değil.

Araçlarınızı biraz daha yakından tanımanızı öneririm.

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar unutmayın
Beygir kaldırır, tork yürütür...
Kalkışta alman gerekliydi connecti...
Aracımda problem yok diyosun ama bi dyno ya girdiginde orjınal motorsa her yıla ortalama 3-5 hp kaybettigini görürsün, belki daha fazla...
100bın km lik orjinal bi vectranın 120hp lerde çıkması bence mucize...
Benzin pompasının güç kaybı motordaki aşınma, yakıt kalitesinin bozuklugu bunların hepsini bir araya koyarsak 2400barla yakıt püskürten 0.8 bar atmosferden basınc alan yeni model bi dizel bi aracın senı zorlaması gayet normal..

Birde şu var 90hp die sen kalkıpta kalkışta metrelerce fark atmayı bekleme, kalkışta 1-2 boy demek 150km ye 10-12 boy atmak demek...

ahakant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil dizel yada benzilli araçların motorları gerçekten çok performanlı. tork farkı kalkışta kendini asilce belli eder. arkadaşlar vectra b lerin motoruna diyecek yoktur 500.000 km yapın banamısın demez. ancak yeni nesil motorların yanında modası kaçmakta... Tasarım harikası bi araç ama kabul etmek lazım eskidiler...