Vectra b radyatör suyu boşaltimi yardim!!

apocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam
98 vectra b aracimda antifreze çamur gibi olmuş komple antifrizi değiştirelim dedik fakat radyatörü boşaltma yerini bulamadik. Bilen varsa yazabilirmi fotolu olursa daha iyi olur.
Ayrica kirmizi pembe antifreze olarak hangi marka var, hangi antifrizi kullanalim.
Yardimci olacaklara şimdiden teşekkürler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın yanına hortumu cek, su bıdonuna ussten 2 tane ınce hortum gırer bırısı camurlugun kenarından gelır bırısıde rolelerın uzerınden gelır sen rolelerın uzerınden gelen hortumu sök orjınal kelepceyse pense yardımıyla sok ve motoru calıstır ve bıdonda temız suyu boşalt eskı pis su cıkar yenı suda motorun ıcını temızler eger pas seklınde akıyorsa temızlemen cok zor olur. eger temızleme ısı bıtmısse temız suyu kapat ve artık su akısıının bıtmesını bekle su akısı bıter bıtmez motoru stop et ve yenı antıfırız dök o hortum hala sokuk dursun ve eskı su bı tarfta boşalsın 3 lıtre ılave etsen tamamdır.

murat68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra ya antifiriz olarak mavimi konmali yoksa astralarin orjinal antifirizi varmi?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kırmızı antfrizi öneriyorlar hem daha uzun süreli hemde hortumlarda deformasyon yapmıyormuş