Vectra B şarj problemi

Black_Sniper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 model vectra B aracımıda bir kaç gündür akü tatsız basıyordu malum havalar soguyor ondan diye düşündüm..
Bu sabah akü tamammen deşarj olmuştu neyse akü aldı geldi ustamız elektirikçi çagırdı benim akü daha 6 aylık dedim hmm:) dedi ozaman şarj olmuyor ölçtü biçti ve motorun şase almadıgına karar verdi napacaz dedim kutup başından kablo çekicez motora dedi ok. tamam dedim

Çekti bu seferde araba 12.5 şarz etmeye başladı.. farlar kalörifer açıkken 12.2 ölçtü bir baktım farlar titriyor gösterge ampullerim titriyor çok dikkatli bakınca belli oluyor...Bu neden dedim konjektör arızalı dedi sonra onu yaparız dedi tamam dedim araba düşük devirlerde titremeye başladı bir ve ikinci viteste tekliyo Nerden çıktı şimdi bunlarrrr?:( Nerde yanlış Var

Fikriniz var mı? ne yapayım

airforce06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba kardeş sana bir numara verceğim inan adını unuttum benim arkadaşım sürekli bu arkadaşa gider eleman gerçekten işin ehli bende gitmiştim özel servis şarz dinamosunu değiştirmekten bahsederken ki en az 350 ytl yi buluyordu problem aküdeymiş,elk arızası çok önemli allah korusun aracı yakarsın ostim de tam adresi alırsın 0312 354 93 89 geçmiş olsun.

msezgin1973

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ayni problem olmuştu gösterge lambaları titiriyordu konjektörü değiştirdiler problem halloldu. bence tamircini değiştir niye şase almasın bence başka problem var:(

Black_Sniper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airforce06' Alıntı:
Merhaba kardeş sana bir numara verceğim inan adını unuttum benim arkadaşım sürekli bu arkadaşa gider eleman gerçekten işin ehli bende gitmiştim özel servis şarz dinamosunu değiştirmekten bahsederken ki en az 350 ytl yi buluyordu problem aküdeymiş,elk arızası çok önemli allah korusun aracı yakarsın ostim de tam adresi alırsın 0312 354 93 89 geçmiş olsun.

SAgol üstadım pazartesi arayım.

Black_Sniper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum ki bende motor şase almıyor ok onu anladım..
bunu ilkel bi şekilde kutup başından çekilen dengesiz bir kabloyla yapmak ne kadar uygun ..Kendi orjinal kablosu zarar gördüyse onu yeniden onarsak olmaz mı belki o kabloda şase taşıyor eksikte olsa şimdi birde bu kabloyu ekleyince voltaj yüklendi 12.6 ölçtüm bende dengesizlik var arabada silecekler falan acayip hızlandı ..

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta öle orjinali hariç kablo falan çektirme yaww doğan şahin değil ki bu sonuçta :) elektronikte bi arızaya sebep olursa Allah göstermesin başına çok iş açar.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar bana da yardım edin bizim calibranın arka silecekleri çok hızlı calışıyor napıcam bide arka kısma su püskürtünce bazen öne de püskürtüyor delirecem

Black_Sniper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torsion' Alıntı:
dostlar bana da yardım edin bizim calibranın arka silecekleri çok hızlı calışıyor napıcam bide arka kısma su püskürtünce bazen öne de püskürtüyor delirecem

Bize rahat yok anlaşılan :(

Black_Sniper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X18XE' Alıntı:
usta öle orjinali hariç kablo falan çektirme yaww doğan şahin değil ki bu sonuçta :) elektronikte bi arızaya sebep olursa Allah göstermesin başına çok iş açar.

Aynen katılıyorum...beyni yakacaz yada arabayı sıkıntılıyım yada donduracaz antifriz hiç yok arabada pazartesi iyi bi bakıma gidiyorum anlaşılan...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi farların tıtreması dınamonun arac calısırken 14- 14.5 volt degılde 16 volt sarj etmesınden olur bırde sarj dusunce olur ama yaptıgı halde farlar tıtrıyorsa yuksek sarj edıyo olabılır