Vectra B yoğun beyaz duman ve rolanti sorunu

pentan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar...Son zamanlarda egzostan yoğun beyaz duman çıkmaya başladı,rolanti 1200 1300 den aşağı düşmüyor ve benzin tüketimi de arttı. Bugün servise götürdüm contanın yanmış olabileceğini söylediler ama görünüşte su eksiltme yok ve çalışır durumda yağ kapağını açıp baktılar conta olamaz dediler. Hava filtresininden kelebeğin olduğu parçaya kadar olan parçaları temizlediler.Ekzantrik sensörü olabilir dediler o değişti.En sonunda görünüşte bişey yok deyip gönderdiler.Umarım anlatabilmişimdir.Şimdiden bütün arkadaşlara teşekkürler.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı sorunla şu anda ben de karşı krşıyayım:( önce hiçbişey yoktu.siyah duman şikayetiyle ustama gittim.uğraşlar sonucunda onu hallettik.buji kablosu değişti falan ve daha sonra debimetre değişti.hava debimetresi değiştikten sonra rolanti 1000 e yaklaştı.ölçtüğümüzde 980-990 arası gösteriyo.bunun normal olabileceğini söyledi usta.birkaç güne kadar düzelmezse boğaz kelebeğinin temizlenmesi gerektiğini olmazsa sorunun rolanti ayarlayıcısında olabileceğini söyledi.ama anlamadığım şu debimetre değiştikten sonra oldu????

gsı osman

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar üzgünüm ama büyük ihtimal motorun ömrü bitmiş sekmanla belki kultarabilirsiniz