Vectra b1 helezon durumu lastik ebatlarıyla ilgili bilgi vermenizi istiyorum.

zeiss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benzer bir konu bulamadım bu sebeple konu açıyorum.
1997 vectra b1 1.6 GL var bende. 205/55/16 lastik var üstünde jantımda 16" keskin KT4 var ofsetli olmayanından fakat çok yüksek duruyor..

Şimdi soruyorum sizlere.

Önce lastik mi değiştirilir yoksa helezon mu takılır?
Çok düşürmemek üzere hangi marka ve kaç cm'lik helezon önersiniz? ( ön - arka)
Lastik ebatını 195 e düşürmek istiyorum direksiyonu rahatlatmak için ama bu işlerden anlamadığım için lastik ebatları önerilerinizi de bekkliyorum...
Sürtme durumu minimumda tutmak istiyorum.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sizin sorun 1.6 olduğu için daha hafif olan motor ve bu yüzden ön tarafın yüksek durması.

Şunu bilin ki, 3.5cm yay bile alsanız düşme 3.5cm olmayacaktır. Bunun nedeni de genelde 1.6 ve 2.0 için yayların aynı olması ancak 2.0'ın ön tarafının daha ağır olmasıdır.

Lastik olarak da şu anda ne kullandığınızı bilmiyorum ama aynı ebatta bile daha yumuşak bir lastik alırsanız direksiyon oldukça rahatlıyor.

zeiss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin sorun 1.6 olduğu için daha hafif olan motor ve bu yüzden ön tarafın yüksek durması.

Şunu bilin ki, 3.5cm yay bile alsanız düşme 3.5cm olmayacaktır. Bunun nedeni de genelde 1.6 ve 2.0 için yayların aynı olması ancak 2.0'ın ön tarafının daha ağır olmasıdır.

Lastik olarak da şu anda ne kullandığınızı bilmiyorum ama aynı ebatta bile daha yumuşak bir lastik alırsanız direksiyon oldukça rahatlıyor.

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Şu an 205/55/16 lastik var. 195/55/16 yapmayı düşünüyorum. önün yüksek durmasında sakınca yok aslında şu an kinden daha ii olacağı kesin. sizin bana helezonda tavsiye edeceğiniz bir marka var mı acaba?

Son düzenleme:

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
apex 3,5 2.5 tavsiye ederim kendi aracımda kullanıyorum,satılık 2.el istersen satadabilirm ;)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bende 215/40/18 lastik var sürtme yapmıyor fakat senin jant 16,yukarda belirttiğin lastik boyutları gayet iyi ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eibach gerçekten iyidir, ancak o replica bbs RS yüzünden aracınız Ankaralı E30 lar gibi duruyor, Bir yerlerden 15" B1 CD-CDX jantı bulup BBSler ile değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Önlere 35mm arkalara 25mm yay değişimi de yeterli olacaktır.