vectra b2 ayak aydinlatmasi ve bir kac soru...

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar selam

aracima ayak aydinlatmasi baglamak istiyorum ve bi kac soru daha

1. ayak aydinlatmasi yapmak icin elektrigi tavan lambasindan alsam sorun olurmu ?
2.ayak aydinlatmasinda iki defa smd led serit kullanicam birinci kapilari acinca yanmasini istiyorum 2. nin ise arabanin farlarini acinca yanmasini istiyorum..(buna dusuk voltajli bi led taktiracam cok az isik olacak)

ve navigasyon cihazinin sarjini baglayabilecegim bir yer varmi ? ornegin kontagi acinca elektrik gelmesini istiyorum kontagi kapatinca gitmesini saglamak icin ? kontaktan yada sigorta kutusundan nerden almam gerek ?
((yani aracin icine birsey baglamak istesek sigorta kutusunun hangi bolumunden elektrik alamamiz lazim))
gecenlerde yine bir konu acmistim ama cevap veren olmadi. (saglik olsun).aracima coming home modulu aldim ama takma firsatim olmadi
opel vectranin b2 nin sigorta kutusundaki elektrik kablolarinin renk kodlari lazim
ornegin aracin sislerinin kablosunun rengi ne ?

son sorum ise xenon lambalarini degistirmek istiyorum yeni d2s ampul aldim ama farlarin arkasindaki siyah sert plastigi cikaramdim acaba hava filtresi ve akuyu sokerekmi denemem lazim ?
resimli anlatimlariniz varsa cok super olur

simdiden yanitlariniz ici n sagolun

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navigasyon için en uygun elektrik alabileceğin yer araç çakmağı.. kontağı açınca elektrik gelir, kapatınca kesilir

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama çakmak yerini meşgul ediyor sürekli fm transmitter kullanırken olmuyor veya başka bir cihaz.kontak açılınca gelen bir yer olmali sigorta kutusunda ölçü cihazıyla bakabilirsin ama sigorta dan çıkan uca bağla hatta ayrıca bir sigorta daha kullan

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çakmak yerini meşgul etmeye gerek yok, ya arka tarafından elektrikçi ayrı bir kablo çeker, ya da çakmak çoklayıcı kullanılabilir

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ozellikle verdiginiz bilgiler icin sagolun

navigasyon için en uygun elektrik alabileceğin yer araç çakmağı.. kontağı açınca elektrik gelir, kapatınca kesilir
burayi mesgul etmek istemiyorum onun icin

ama çakmak yerini meşgul ediyor sürekli fm transmitter kullanırken olmuyor veya başka bir cihaz.kontak açılınca gelen bir yer olmali sigorta kutusunda ölçü cihazıyla bakabilirsin ama sigorta dan çıkan uca bağla hatta ayrıca bir sigorta daha kullan
iste bende bunu merak ediyorum..olcu aletiyle bulsamda guvenilirmi yani onceden yapms birsi olsa yada bilgi sahibi arkadaslar surdan al dese daha iyi olur benim icin

çakmak yerini meşgul etmeye gerek yok, ya arka tarafından elektrikçi ayrı bir kablo çeker, ya da çakmak çoklayıcı kullanılabilir

iarka taraftan nerden elektrik cekilecek...?
cakmak coklayici istemiyorum kablo kalabaligi olmamasi hemde orjinal bi goruntu elde etmek icin...yani navigasyonun elektrik kabloasu gozukmese mesala ?

baska fikri olan varsa lutfen soylesin...

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çakmağa gelen kablolardan elektrikçi çekebilir diye düşündüm, ön taraftan görünmez..

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-tavan lambasından almanızda hiç bir sorun olmaz ben aldım ve gayet memnunum . kapıları açınca yanıyor, kumandadan açıncada yanıyor ve kendiliğinden yavaş yavaş sönüyor aynı tavan lambası gibi.
-ikinci farları açınca yanmasını istemişsiniz parklara bağlasanız daha güzel olur bence sizin için daha kolay olur diye sigorta kutusunda kablo aramazsınız, teyibin üstündeki klima,rezistans düğmelerinin herhangibirinden ek yaparak kullana bilirsiniz. sonuçta parkları açınca onlarda yanıyor.
-sis lambasının rengi ise sigorta panosunun içinde 5 nolu rolenin arkasından çıkan siyah renkli kablo direk sis lambalarına gidiyor.
31122010136.jpg

yukardaki resimde 1 diye işaretlenmiş yer. roleleri sayarken soldan sağa doğru sayın. 5.rolenin arkasında siyah kablo sis lambasına gidiyor.

navigasyon için kontak açılınca elektrik gelsin kapatınca gitsin diyorsanız çakmaklığın arkasından elektirik kablosundan ek alabilirsiniz araya bir sigorta koyup rahatlıkla hem çakmaklığınızı hemde cihazınız için gerekli elektriği kullana bilirsiniz. başka bir alternatif istiyorsanız tavan lambasınada kontaktan elektrik geliyor ordanda alabilirsiniz yada direk kontak bölgesinden çekebilirsiniz. kolay gelsin...

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-tavan lambasından almanızda hiç bir sorun olmaz ben aldım ve gayet memnunum . kapıları açınca yanıyor, kumandadan açıncada yanıyor ve kendiliğinden yavaş yavaş sönüyor aynı tavan lambası gibi.
-ikinci farları açınca yanmasını istemişsiniz parklara bağlasanız daha güzel olur bence sizin için daha kolay olur diye sigorta kutusunda kablo aramazsınız, teyibin üstündeki klima,rezistans düğmelerinin herhangibirinden ek yaparak kullana bilirsiniz. sonuçta parkları açınca onlarda yanıyor.
-sis lambasının rengi ise sigorta panosunun içinde 5 nolu rolenin arkasından çıkan siyah renkli kablo direk sis lambalarına gidiyor.
31122010136.jpg

yukardaki resimde 1 diye işaretlenmiş yer. roleleri sayarken soldan sağa doğru sayın. 5.rolenin arkasında siyah kablo sis lambasına gidiyor.

navigasyon için kontak açılınca elektrik gelsin kapatınca gitsin diyorsanız çakmaklığın arkasından elektirik kablosundan ek alabilirsiniz araya bir sigorta koyup rahatlıkla hem çakmaklığınızı hemde cihazınız için gerekli elektriği kullana bilirsiniz. başka bir alternatif istiyorsanız tavan lambasınada kontaktan elektrik geliyor ordanda alabilirsiniz yada direk kontak bölgesinden çekebilirsiniz. kolay gelsin...

super bir anlatim olmus elleriniz dert gormesin gokhan ustam
bunlari aklimin bir kosesinde dursun...
dediginiz gibi teybin ustundeki dugmeler guzel bir fikir farlari acinca onlarda direk yaniyor haklisiniz...

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baska fikri olan varsa yazabilir arkadaslar...