vectra c baskı ACİLLL

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:help: :help: arkadaşlar aracımla ilgili sorunum şu benim debriyaş en alt ksımlardan kavrarken bu kaç gündür tam tepeden kavramaya ayağım debrajda değilken araç viteste seyir halinde dip gaz yaptığımda devir saati çok hızlı bir şekilde yükseliyor fakat hızlama çok yavaş gerçekleşiyor vites geçişlerinde bir sorun yok ama denedim 5 vitestede kalmaya başlamış araç ve bugün soluğu sanayide aldım ustanın tabiriyle baskısını yakmışım ve bunun acil olarak değişmesi gerekiyormuş beni yolda bırakma olasılığı yüksekmiş masraf olarakta baskı değişecek şanzuman yağı değişecek totalde 400 YTL tabi eğer bilyeler dağılmamışsa bilyeleride dağıtmışsam eğer bilyelerde 900 YTL şimdi bunların fiyatları bana çok yüksek geldi acaba bu parçalar fiyatı nedir içinizde bilen varmı (yalnız benim baskıda balatada debriyajla hiçbir sorunum yoktu çok güzel kavrıyordu taki geçen gün aküm bitince aracı vurdurup çalıştırıncayada dek vurdurduktan hemen sonra debriyaj tutmamaya başladı acaba sorun başka bir yerdemi) çok uzun oldu ama sizden yardım bekliyorum

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun arkadaşım...aracınızı kullanırken yarım debriyaj çok mu yapıyorsunuz yad çok debriyaj kullanıp uzun süre bekletiyormusunuz... tam durmazken normal yavaşlama yaparken debrijaya sürekli basıyormusunuz... yani devamlı ani kalkışlarda sert kalkışlarda mı bulunuyorsanız balatanız yanar...bilya olarak hangi bilyalardan bahsediyor bu usta sadece baskı balata değişmeycekmi şanzmanıdamı sökecek...fiyat konusunda bir şey söyleyemem...saygılar...

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı sakin kullanırım yarım debriyaş şeklinde kullanmam dediğim gibi aracı vurdurduktan sonra bu sorunu yaşadım ayrıca usta onada bilyalara da bi bakarız dedi onlarda bi sorun yoktur ama şanzumanı almışken bi kontrol ederiz diye fiyat söledi

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontrol dediyse değişecektir genelde ustalar öyle söyler dikkatli ol...ayrıca vurdururken balatayı yakacak kadar süre yoqkki yani basılı tutup çekiyorsun...başka sorun olmasın hız konusnda... çekişi felan nasıL ?

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yavaş yavaş hızlanmak istersen sorunsuz gidiyo ama gaza bi kerede basayım dersen devir saati uçuyo fakat hızlanma namına birşey yok hani ayağın debriyajda kalır gaza basarsın ya aynen o tepkiyi veriyo araç

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
140 bini geçen gün devirdim

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir arkadaşım balatanın bitmesi yani ... bir balta normal kullanımda 70 ila 85 bin km gidiyor... yani yah bu ikinciye değiştireceksinizdir yada ilK... normaLdir yani...

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benim en çok merak ettiğim şey yani hiçmi belli etmez bi seferde tak diye biter yavaş yavaş sıyırması gerekmezmi neden sabah hiçbir sorun yokken öğlen bu biseferde olur ben onu çözemedim ayrıca gece gecede bilgilendirme için tşk. ederim

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim arkadaşım...kullanmadan kullanmaya fark var... belki öğlen aracı istemeden zorladın.. ..balatanın yanması demek balatanın aşırı ısınmadan dolayı camlaşması demek ve kavrama yeteneğinin azalması demek... kesin kullanım hatası arkadaşım ksuura bakmada...