vectra C de kalkışlarda titreme normal mi?

Mali_Eem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 04 vectra C 1,6 aracımı yenilerde aldım ve normal mi bilemiyorum;
aracımı ilk kalkışta silkeletmeden kaldırmam için gaza fazla basmam gerekiyo. astram da ve daha önce kullandığım araçlarda bu problemi yaşamamıştım.
titreme öle çok fazla değil ama dikkatimi çekiyo her seferinde. bide dün fordda çalışan arkadaşlarla mondeo test aracını kullandım. bu fark gözüme çarptı onda bu kalkışlardaki titreme hiç olmuyordu.
neden olabilir acaba bu? normalmidir problem bendemidir, yoksa bi ayarsızlıkmıdır yapılabilirmi?
:confused:

Son düzenleme:

cberi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz debriyaj ayarını iyi yapamıyo olmayasın.Malum Vectra ağır araba ve kalkarken biraz nazlanır.Aynı araç ve modelinden bende de var.Birde dilimi ısırarak söyleyeyim debriyaj plakanda sorun olabilir...
selam

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
1-debriyaj baskısı
2-debriyaj yayları
3-ilk kalkışta akis boşlukları
4-gaz teli sorunu
bunlara bak arkadasım

samatya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkesin sürüş tarzı farklı 1.6 ve 1300 kg lik vectra yı kaldırmak için aracın gazına az da olsa basman lazım.eger 1500 devirde bile kaldırırken bile titreme yapıyorsa debriyajla ilgili problemin olma ihtimali var.bi de aracı arkadaşlarına kullandır.aynı problem onlardada oluyorsa servise gösterirsin.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deviri 1500 e sabitle ve ayağını debriyajdan yavaş yavaş çek titriyorsa baskı balatadandır muhtemelen titremiyorsa opelin gaza tepkimesine alışamamışsın demekki. az bişey gaza dokununca diğer arabalarda devir 2000 olurken benim vectradada 1200 falan oluyor. devir saatine bakmadan arabayı kaldırırken farketmiyordum ama şimdi anlıyorumki gerçekten vectranın gaza verdiği tepki ilginç. ayağın gaz pedalına alışması gerekiyor.

Mali_Eem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler yarın ilk işim önerinizi, yani devire bakıp kaldırmayı yapmak.
sanırım dediğiniz gibi olsa gerek. gaza az basıyorumdur. çünkü bunu sadece arabayı ilk park yerinden çıakrırken yapıyorum ve trafikte bunun farkına bile varmıyorum alışıyor ve gaza basıyorum demekki:)
unutmadan ben sanırım bazen gaza bile basmadan kaldırıyorum aracı:)
sabah ilk işim devire dikkat edip kalkış yapmak olacak.
zaten yanlızca gaz değil frenler de ilk kullandığımda dikkatimi çekmişti, sanki bas bas tutmuyor gibiydi çok yumuşak yani, alışınca ama çok konforlu olduğunu farkediyor insan, yolcular çoğu zaman ferene basmaya başladığınız anı farkedemiyor bile, buda çok hoşuma giden bişeydir yani yolcu konforu:)

Son düzenleme:

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denedin mi kardeş????

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel e alışıncada diger arabaları bas bas bağırtıyoruz

örneğin yeni renaultlar gaza çok hassas az bişi dokunsan baav diye ortalıgı inletiyo millet bizi artist sanıyo :S

Mali_Eem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar denedim tavsiyenizi ve 1500de sabit tutmaya çalışınca araç çok tatlı kalkıyor evet.
ilk denediğimde 1500e sabitledim ve daha da gaza basmadım debriyajdan ayağımı kaldırdıkça devir düştü ve olmadı tabi, bende ikinci denememde debriyajdan kaldırırken ayağımı devri 1500de tutarak kalkış yaptım ve çok iyi sonuç aldım.
ben neredeyse hiç gaza bamadan kaldırıyormuşum arkadaşlar arabayı:)

teşekkürler tavsiyeleriniz için, dediğiniz gibi alışmadığımdan kaldrırken takır takır titretiyomuşum aracımı.

bu arada bu konuda yeri yok biliyorum ama paylaşmak istedim geçen gün aracımda gaza basınca lpg bitti uyarısı öttü ve 45 ytl lik 26 lt lpg almıştıştım. bilgisayarı sıfırladım.
bugun tam bitmedi yani daha ötmedi ama ışığı yanıp sönmeye başladı ve bilgisayarda 29lt yaktığımı gördüm,ortalamam yaklaşık 9lt ve 315km yol yapmışım. sanırım aşağı yukarı benzini de hesaba katarsak kilometreye 15kuruş yaktmışım.sizce nasıl