Vectra C için güvenlik kilidi ayarı

mbaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Dün arabamı tampon iyi oturmadığı için servise (yetkili) götürdüm. Servisteki elektrikçi arkadaşlar bana söylemediler ama gözlemlediğim kadarı ile;

arabanın içine oturup anahtar üzerindeki kapıları kapama tuşuna basılı tutarken aynı anda kapı kumanda tuşlarından kapıları aç/kapa tuşuna da (aynı anda beraber) bir süre basılı tutunca arabanın içinde değişik bir bip sesi geliyor ve asıl olay şimdi başlıyor: Artık araba kilitli iken kumandadan bir sefer kapı aç tuşuna basınca 4 kapı birden açılıyor (normalde bir basışta önce şoför kapısı ikinci basışta geriye kalan 3 kapı ve bagaj kilidi açılıyor) ve araba hareket ettikten sonra hız yaklaşık 10 km/saat i bulunca araba 4 kapısını da kendiliğinden kilitliyor. Durduktan sonra da kontağı kapattığınız anda 4 kapının da kilidi otomatik açılıyor.

Bu kolaylık bildiğim kadarıyla arabanın kitapçığında bile yazmıyor. Bence çok kullanışlı bir özellik. Benim çok hoşuma gitti. Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Selam arkadaşlar,

Dün arabamı tampon iyi oturmadığı için servise (yetkili) götürdüm. Servisteki elektrikçi arkadaşlar bana söylemediler ama gözlemlediğim kadarı ile;

arabanın içine oturup anahtar üzerindeki kapıları kapama tuşuna basılı tutarken aynı anda kapı kumanda tuşlarından kapıları aç/kapa tuşuna da (aynı anda beraber) bir süre basılı tutunca arabanın içinde değişik bir bip sesi geliyor ve asıl olay şimdi başlıyor: Artık araba kilitli iken kumandadan bir sefer kapı aç tuşuna basınca 4 kapı birden açılıyor (normalde bir basışta önce şoför kapısı ikinci basışta geriye kalan 3 kapı ve bagaj kilidi açılıyor) ve araba hareket ettikten sonra hız yaklaşık 10 km/saat i bulunca araba 4 kapısını da kendiliğinden kilitliyor. Durduktan sonra da kontağı kapattığınız anda 4 kapının da kilidi otomatik açılıyor.

Bu kolaylık bildiğim kadarıyla arabanın kitapçığında bile yazmıyor. Bence çok kullanışlı bir özellik. Benim çok hoşuma gitti. Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla.
tech 2 ile yapabiliyorsun bunu ayrıca, ama bu daha çabuk oluyor tabii

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hazır konu açılmışken sanki ben aracı ilk aldığımda bu özellik vardı sanırım ama şuan yok. Aynı şekilde bende yapsam benim araçta da olurmu acaba...

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende closetrofobhy war camı acmadan gezemem, azda olsa acılmalı ruhaliyetim için, bide kilit olayı cok kötü hissetiriyor benı. kesinlikle psikolojik sanki hapisdeymısın gibi hissediyorum.
düşünsen giderken cort kapılar falan kendinliğinden kitleniyor camı kırarım ben reflex olarak.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kitapçıkta bu özellik yazıyo yinede bilgilendirdiğin için teşekkür ederim