Vectra C Katalitik Iptali

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bi tanidigim turbo arabada katalitigin cok fazla guc kaybina yol actigini soyluyor. bana surekli katalitigi iptal ettir diyip duruyor. sizce katalitik iptali mantikli midir? katalitik iptalinden sonra bana faydalari ve zararlari neler olur tecrubeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum... simdiden herkese tesekkurler...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet iyi fikir aslinda tecrubeli arkadaslardan yardim almak lazimm

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kat iptali ii bişe sadece 1. ve 2. viteste çok az bir güç kaybı oluyor ama diğer viteslerde canavar gibi oluyor araba +5 beygir filan gibi aracın benzinli ise orta susturucu taktırmanı tavsiye ederim dizelse düz boruda işini görür

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
rica ederim

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalatik iptali yakıt sarfiyatını neredeyse iki katına çıkarır diye biliyorum ben

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalatik iptali yakıt sarfiyatını neredeyse iki katına çıkarır diye biliyorum ben

yakıtı artırmakla alakası yok. katalitik tamamen çevreyi koruma aramaçlı üretilmiş bir parçadır. içinden geçen yanmamış benzini burada yakıp dışarıya öyle çıkartır. yani çiğ benzini eksozdan direk attırmaz. bununda tek faydası doğayadır. eğer tıkanmışsa söktürmekte fayda var. sağlamsa aracı rahatlatmak adına sökülebilir.

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalitik söküldüğünde %90 arıza vericektir araç çünkü bildiğim kadarıyla vectra Clerde çift sensör var. Yani katalitiğe hem girişte hem çıkışta birer sensör. Önceki nesil katalitik sahibi araçlarda durum tek sensör olmasından rahat yani sadece girişte var gerisi ilgilendirmiyo aracı :)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z serisi Turbo motorlarda çift katalitik, çift O2 sensörü var. Bende downpipe'da bulunan duruyor, alttaki iptal. Downpipe'daki yeterli emisyon değerlerini sağladığından bir problem çıkarmıyordu ama son zamanlarda O2 sensörü problemleri yaşamaya başladım. Sağlıklısı ne diye sorarsan ilk katalizatörün bulunduğu downpipe'ı spor downpipe ile değiştirip O2 sensörünü uzman birine kandırtmak, 2. katalizatör yerine de spor katalizatör takmak. Hatta bir AFR göstergesi alıp 3. bir O2 sensöründen hava yakıt karışımını izlemende de fayda var.

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erman abi bu dediklerini yaptiktan sonra farkedilir dercede performans alir miyim? ayrica chip de yaptircam sence nasi olur bu islemler sonucu?