Vectra c rolantide dalgalanma

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracim lpgli 120 bin km de. Bir haftadir sabahlari ilk calistirmamda rolantide dalgalanma oluyor. Klima aciksa vitesi bosa aldigimda stop ediyor. Klima kapali iken stop edecek gibi oluyor direksiyon titriyor. Motor ısınınca normale dönüyor. Bugun ilk calistirmada benzinde denedim yine rolantide dalgalanma oluyor ancak lpg ye gore daha az dalgalaniyor. Ariza lambasi yakmadi hic. Eminim bu konuda tecrubesi olan arkadaslar vardir. Degerli yorumlarinizi bekliyorum.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim omega da da var benzindeyken lpg deki kadar yapmıyor, ben krank devir sensörünü temizlettim,rolanti ayarlayıcısını değiştirdim orjinali ile ama sorun yine geçmedi, aracım hava da almıyor, bakalım nasıl çözeceğiz sorunu bu pazar uğraşacağız sonuç alırsam burada paylaşırım

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Klima açıkken stop etmede ilk akla gelen az klima gazı olmasıdır. İlk önce buna bakmak lazım. Sonrasında hala daha devam ederse ilk aklıma gelen subaplar maalesef...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeğini söktürüp temizlettirin,özellikle içindeki küçük deliği kontrol ettirin,tıkalı olabilir...

YiGiT50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun 2005 vectra 1.6 da olmuştu 3 yıl önce
usta triger setini değiştirirken sente ayarının bozuk olduğunu söyledi
sente ayarından sonra aracın boşa atınca stop etme sorunu çözülmüştü
ondanmıdır bilmiyorum ama o günden sonra bir daha öyle bir sorun olmadı

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeği ve egr temizliği yapıldı, bujiler ve bobin kontrol edildi, lpg ayarı yapıldı ama hiç bir düzelme yok.
oksijen sensörü resimde belirttiğim parçamı oluyor?
http://i.hizliresim.com/V6lbkj.png
benim araç siyah motor, ama parça resimdeki ile aynı yerde.
vectra 2007 z16xep morlarda hava akışmetre varmı?

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 02 sensörü o birtanede altta var.ama sorununuz farklı bir yerde diye düşünüyorum.egr temizliğini siyah motorda nasıl yaptınız üst kapağı açarak yapılmalı yoksa temizlenmez.
bence lpg yi devre dışı bırakıp deneyin lpg oldukça etkiler rölantiyi.herşeyden önce kutupbaşını söküp 5 dk bekleyip tekrar takın deneyin.elektronik röleler akım vs. saçmalıyor bazen.resetler bu şekilde.
sorunu bulmak için sorunun başladığı anda aracınıza bir işlem yapıldıysa o parçaları kontrol edin yoksa rölanti dalgalanmasının oldukçafazla sebebi var.kürbütör kapağından bile yapabilirtwinportta yağ çubuğunu tam yerleştirmezseniz dahi rölanti etkilenebilir vs.vs.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun ilk bogaz kelebeği temizliğinden sonra oluştu.
dün aksam akünün - kutbunu söktüm. birazdan baglayım deneyecegim. umarım düzelir. teyp kodu girmek için tp ve açma tuşuna aynı anda basılı mı tutmak gerekiyor. yanılıyormuyum?