Vectra c2 çözüm bulunamayan lpg sorunu

emkad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese slm arkadaşlar bende 2006 model 105 beygirlik vectra var aracımda atikerin ilk cıkarmıs olduğu sıralı sistem lpg var sorunum şu aracımı sabah ılk çalstırıp hareket ettikten hemen snra herhangi birsey için frene basınca hemen stop ediyor bunu her günilk çalıstırdığımda 2-3 kere yapıyor sonra sıkıntı olmuyor ayrıca araç en ufak bir rampada çekişten düşüp gaz yemiyor sankı birisi arabanıngazını kesiyor araba 5den 2 ye kadar düsüyor kenara çekip stop ediyorum sonra tekrar çalıstırıyorum araba banamısın demiyor 2 ile çıkamadığı yeri 5 ile çıkıyor bu sorunla ilgili her gün atıker bölge bayiliğine gittim araç bilgisayara takıldığında hiçbir sorun görünmüyo lpg nin enjektörleri değisti herseyi konturol edildi bir sorun yok aracı opel yetkılı servise getirdim ordada bilğisayara bağladılar araç zengin yakıt karısımı ve düsük yakıt seviyesi die 2 arıza gösterde yakıtla ilgili dendi ama sorunuma çözüm bulan yok bununla ilgili ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acık konuşayımyerli ama atiker sıralıda olmuyo yaa.zevkli değil.ben lovato tercih ediyorum müşterilerime onu öneriyorum atikerde coksorun yaşadım.bence tüpü değiştir sök at..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
sökün gitsin :D
lpg'den pek anlamam, gaz ayarı düşük olabilir mi diyeceğim ama o tüpü takan o ayarı da yapması gerektiğini bilir heralde :)
çünkü benzerleri dedemin Şahininde oluyordu. ozamanlar sıralı sistem yoktu yada yaygın değildi. aracı emanet alıp Ankara'ya gittik. ışıklarda durdukça stop ediyor, yokuşa geldimi tıkanıp kalıyor, Kırıkkale civarında yüksekliği az ama mesafesi uzun bir yokuş var, orayı 20 km ile çıkmıştık. sonradan öğrendik gaz ayarıymış.
eğer sorun bu ise sizinkinde de yokuşu çıkamazken stop edip çalıştırınca 5.viteste bile çıkması sıralı sistem olduğu için çalıştırdıktan sonra benzinle o yokuşu çıkıyor olabilir diye düşündürdü.
Allah yardımcınız olsun, umarım düşündürdüğü kadar önemli sorunu yoktur.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg montajında yanlış bir iş yapılmıştır iyice inceleinler baştan savma sorun yok lafı tüpçülerin hepsinde var.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana atiker taktır diyenlere bu sorun mesajlarını göstericem ilk fırsatta.taktırana kadar her kit %100 uyumlu ve bu araba için imal edimiş diyo üçkağıtçılar.sorun olunca da çözemiyolar.

geçmiş olsun...

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
sıralıdan pek anlamam ama bende de böyle birşey vardı..silidir kapak contası arızalı idi..

emkad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç su eksiltmiyor enjektörler yeni değisti

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüpün diyaframını yertılmış olabilir aynı sorun bendeoldu benimki ektradan soğutma sistemine gaz basıyordu yeni değiştirdim tüpü şimdi araba ok gibi sorun ondanda kaynaklı baktır derim emen sana bunu anlamanı en güzel yolu su tahliye bidonunu kokla direk gaz kokuyor