vectra cd dijital klima

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda dijital klima var dün 400 km yol yaptım öğlen yola çıktım klima sıcak üflemede herhangi bir sorun yok çok iyi ısıtıyor fakat akşama doğru sıcaklık eksi 1 e düşünce 5 dk boyunca sıcak değilde ılık üfledi bu olay ısıyı cama verince başladı sonra bir iki defa daha yaptı şuan sorun yok.şimdi anlamadığım acaba hava soğudu diyemi oldu(termostat ın açıp kapama anına mı denk geldi)yoksa cam buğusunu açmak için klimanın gizli bir özelliği mi bu.bu arada kalorifer peteği yeni değişti bakır değilde alüminyum taktırdım çabuk ısınsın diye

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet göstergesinde düşme varmı idi?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksi 1 i görünce hararet 2mm kadar düştü fazla değil termostat ı da yeni değiştirdim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca peteği alüminyum olarak değiştirmiştim hızlı ısınır hızlı soğur dedi usta acaba bu yüzden mi yani motor suyu biraz soğusa bile peteği de etkiler mi yani ılık üfler mi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimayı kapatıp denedinmi? belki sıcak soğuk ayarı klape tam kapanmadı veya klima açıkken nem kaldırma buz çözme düğmesine bastın...bu aylarda klimaa kapalı konumda olması lazım eco düğmesi basılı ve yanık kalmalı..petekden sorun olmaz aliminyum olması

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eco düğmesi baştan sona kadar yanıyordu yani basılıydı klima devre dışıydı.peki klima devre dışıyken eco düğmesi yanarken buğu açan düğmeye basarsam klimayı devreye mi sokuyor buğu çözme düğmesi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok klima kapalı konumda cama verirsen klima girmiyor sanırım aklımda kaldığınca bak bakalım eco sönerse giriyordur. bence klappe tam kapanmamıştır..aklıma gelmiş iken auto ve off düğmesine uzun basınca klappe bozulan ayarını sıfırlıyor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdüm teşekkür ederim:yolda gelirken klimayı kurcalamıştım meğer auto tuşuna basınca eco düğmesi kapanıyormuş bende bugün öğrendim eco kapanınca tekrar bastığım zaman sıcak havanın gelmesi 2-3 dk yı buluyor tekrar tekrar denedim sonuç aynı yani yolda gelirken autoya basınca econun söndüğünü görmemişim
birde klape ayarını sıfırlamak için auto ve off düğmelerine ikisine birden mi uzun basmam gerekiyor yoksa sadece birine mi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevindim hata olmadığına demek dediğim gibi klima devreye girmiş :)
evet ikisine birden basacaksın 3-5 saniye