Vectra Cd Egsozda Beyaz duman

iiilhami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok rahatsız oldum, iş arkadaşım dün akşam aracıyla benim arabanın egsozundan beyaz mavi duman çıkıyor şeklinde beni aradı, sabah ilk işim servise gitmek oldu, serviste bir usta birşey yok normal bir duman dedi, daha sonra başka bir usta geldi mavi duman bunda bir anormallik var dedi,

Söz konusu servis 1 hafta önce yağ bakımı yapmıştı, Delphi yag, yağ filitresi, üst kapak contası değişimi, vs. bakım yapılmıştı. bundan sonra duman olayı görüldü, bilgisi dahilinde arkadaşların aydınlatmasını rica ederim. Aracımda daha önceki yag yaklaşık 9500 km olmuştu ve az miktarda azalma vardı fakat duman farketmedim. Araca hiç hararet yaptırmadım, su eksilmesi söz konusu diil, yağ eksilmeside 10.000 km de 1 lt gibi bir yag ekledim. Lütfen bilgilendirin bu servis 1000 km sonra bakıma tekrar gel dedi, 1000 km ye kadar arabamdan olmayayım.

COMMODORE GS/E

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gri mavi renkte duman atması motorun yakıtı tam yakmaması ile ilgili değildir.daha öncede yağ eksiltme gibi bir problemin yokmuş(9500 km de 1 lt gibi;bu da normal)sanıyorum subaplarla ve subap lastikleri ile ilgili bir problemin olabilir.bence zaman geçirmeden göster...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sibop yağ lastikleri veya sekmanlarda sorun olabilir yakıtta sorun olsa siyah duman yaparr