vectra fren hakkında

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ve değerli üstadlar,

1000 km önce aracımın ön(disk) ve arka (kampana) balatalarını(TRW) ve arka merkezleri (delphi) yenileri ile değiştirttim.. balatalar alıştı ustam tekrar ayar yaptı , havalarını kontrol etti, ama fren pedalı biraz altta etkisini gösteriyor..

ayrıca ustam bu araclarda limitör olmadığını ve bu nedenle limitör ile oynayarak arka fren basıncını artıramayacağımızı söyledi.. bu doğrumudur??

TRW iyi bir marka mıdır?

frenin daha etkili olması için ne yapmalıyım ??

yoksa ben mi çok pimpirikliyim ??:D :D:p

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren ana merkezini westinghouse yi kontrol etsin iyice.... fren pedalınıda kontrol etsin boşluk yapma olasılığı olabilir...

:D aBi sorması ayup limitör yerine ne var :D o araç sert frenlemede arkası kalkar o zaman yüksek hızda sert fren yaptığınız zaman arabanın arkası kalkar:D LimiTör; araçlar yüksek hızda sert fren yaptığı zaman fizik kaidesi olan cismin ağırlığı öne bindiğinden arka taraf boş kalıp yerden kalkmak isteyecek yani frenleme esnasında araç ne kadar kalkıyorsa arkası limitör o kdar fazla hidrolik gönderir arka fren merkezlerine... yani söylemek istediğim limitör yerine ne mevcut ... o parçanın adını merak ettim ayrıca limitörle oynayarak basınç artmaz neden arttırmak istedin:D ....

Araca uygun fren balatası kullan abi lucas yada valeo olabilir ...

Frenin daha etkili olabilmesi için yeni bir araç almanızı öneiriyorum:D:D abi fren yağını kontrol et doğru yağ olduğuna emin ol ... Abi ön diskler hava soğutmalımı sizin?