Vectra GT yardim !

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş bizde lüzumsuz bir amcaoğlu var sağolsun pek servise gitmez.Sadece pert eder ve hurdacıya satar :) Elinde mükemmel bir calibra vardı yksekçe bir kasisten havalanıp büyükçe bir taşın üzerine iniş yaptı şanzımanı paramparça oldu :)

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç tepkide yok açıkçası bende. Gaz pedalınaki boşluk boğaz kelebeğinden olabilir diye düşünüyorum. Motor çevresindeki sarılık hakkına net bişey söyleyemem ama aklıma ilk hararet yapmış olma ihtimali geldi. İyi tarafından bakarsakta, terleme yapmıştır tozda yapışıp kalmıştır orda. :) tabi bunların hepsi bir senaryo. Bi ustanın görmesi iyi olur. bana bu araçlar çok kritik. Bakımlı olanı ve bakımsız olanı vardır. Az bakımlı diye bi durum söz konusu değil :) olsun ya bişey olmaz dediğin şey bile çok can sikabiliyor. Bende alırken aldigim kişi dediki sağ ön taraftaki emniyet kemeri kilitlemiyor. Bende olsun ya nolcak kaç yaşında araba yaptirirm dedim, 150 liraya patladı ;) gösterge panelinin çerçevesi gridir, 260 kadran vardır ve ibre turuncu renklidir. Diğer vectralarda ise çerçeve siyah olur ibrede beyaz olur

Sent from my C6603 using Tapatalk

Gaz problemini cozmek ortalama ne kadara mal olur ? Acikcasi motor ve sanziman en en onemli nokta benim icin hararet yapmis vectr bir daha adam olmaz gibi birsey soz konusu olur mu ? Umarim iyi niyetli tahminin gerceklesmistir :) Gostergeleri net hatirlamiyorum acikcasi ama 90% orjinal. Burada ki en buyuk problem usta. Bu insanlar illa ki bir yere goturuyor ama nereye ? :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 05:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 05:07 ----------

Kardeş bizde lüzumsuz bir amcaoğlu var sağolsun pek servise gitmez.Sadece pert eder ve hurdacıya satar :) Elinde mükemmel bir calibra vardı yksekçe bir kasisten havalanıp büyükçe bir taşın üzerine iniş yaptı şanzımanı paramparça oldu :)

Cok gecmis olsun burda hurdaliklardan bazen sakli guzeller cikiyor :)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
2 yıllık tecrübeme dayanarak söylüuorum ki ; bi vectra'da yan sanayi yedek parça kullanıldıysa adam olmaz :) ama orjinal parçalar kullanarak işlem yapıldıysa sorun olacağını düşünmüyorum. tabi bunlar hep senaryo :D motordan anlayan, tamirden anlayan bi ustanın görmesi dha iyi olur ;) ayrıca vectra'ya da hararet yaptımak ayrı bir konu tabi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıllık tecrübeme dayanarak söylüuorum ki ; bi vectra'da yan sanayi yedek parça kullanıldıysa adam olmaz :) ama orjinal parçalar kullanarak işlem yapıldıysa sorun olacağını düşünmüyorum. tabi bunlar hep senaryo :D motordan anlayan, tamirden anlayan bi ustanın görmesi dha iyi olur ;) ayrıca vectra'ya da hararet yaptımak ayrı bir konu tabi

Kanka niye öyle diyosun, behr radyatöre 200 lira vermeyip 70 80 liraya kale alıyorlar, sonra da hararete çok şaşırıyorlar :D Tofaş termostatı müşürü falan da cabası :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Tempra musuru olur diyolar :)

Sent from my C6603

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tempra musuru olur diyolar :)

Sent from my C6603

Böylece fanın açma derecesini düşürürsün.Fan daha sık aralıklarla çalışır ve tesisatta bile sıkıntı yaşamaya kadar gider işin ucu.87-92 müşür takılacaksa 82 yada 87 derece civarı termostat takmak lazım.

Velhasıl sadece müşür değiştirmen hata olur.

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vectra hararet yaptirmak ayri konu derken ? Yaptirmasi guc mu ?

Daha once yetkili opel servisinde ekspertiz yaptirdiniz mi ? Adam akilli bir yer bulamayinca , kktc opel yetkili servisini aradim ve 150 tl karsiliginda ekspertiz yaptiklarini soylediler. Kaporta haric her yere dikkatli bir sekilde bakiyorlarmis.

Sizce yetkili serviste ekspertiz yapmak ne kadar saglikli olur ? En ince detayina kadar herseyi soyleyebilirler mi ? Motor kompresyonu olsun , radyatoru sanzimani aklinaza gelecek her yeri didik didik ederlerl mi ?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra hararet yaptirmak ayri konu derken ? Yaptirmasi guc mu ?

Daha once yetkili opel servisinde ekspertiz yaptirdiniz mi ? Adam akilli bir yer bulamayinca , kktc opel yetkili servisini aradim ve 150 tl karsiliginda ekspertiz yaptiklarini soylediler. Kaporta haric her yere dikkatli bir sekilde bakiyorlarmis.

Sizce yetkili serviste ekspertiz yapmak ne kadar saglikli olur ? En ince detayina kadar herseyi soyleyebilirler mi ? Motor kompresyonu olsun , radyatoru sanzimani aklinaza gelecek her yeri didik didik ederlerl mi ?

Ben yaptırdım, kendi arabamı satarken alan kişiler yetkili servise soktular 100 lira karşılığında 1 saate yakın süre boyunca her yerini incelediler. Tahrik mili, şanzıman yağı, şanzıman takozu, klimada kaçak, porya bilyası gibi ufak tefek tonla kusur buldular. Genel yorum olarak bunlar ufak tefek şeyler, alın bu arabayı bişeyi yok dedi kontrolü yapan yetkili usta :D

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yaptırdım, kendi arabamı satarken alan kişiler yetkili servise soktular 100 lira karşılığında 1 saate yakın süre boyunca her yerini incelediler. Tahrik mili, şanzıman yağı, şanzıman takozu, klimada kaçak, porya bilyası gibi ufak tefek tonla kusur buldular. Genel yorum olarak bunlar ufak tefek şeyler, alın bu arabayı bişeyi yok dedi kontrolü yapan yetkili usta :D

Banada boyle net bir usta lazim :) , cevabiniz icin tesekkur ederim :) ufak tefek seyler zamanla yavas yavas toplanir goze aldim zaten 15 yasinda araba normal :)