vectra sana kırmızı çok yakışıyor

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch' Alıntı:
bir arkadasin dedigi gibi hiz siniri icin..

avrupada genelde %80 hiz siniri 50 olan yerlerde gidiyorsun. ona dikkat cekmek icindir.

ayrica ana caddeler disinda kücük caddelerde hiz siniri 30kmdir. bunun icinde 30da kirmizi olabilir...

türkiyede pek önemli degil ama burda 50 siniri önemli...

vites degistirmeyle ilgisi olacagini sanmam cünkü motordan motora arabadan arabaya o vites araliklari degisir...

Aynen öyle. Hız sınırı konsunda özellikle avrupada devletler çok hassas. Heleki 30 km hız sınırı olan ara sokaklarda hep çocuklar falan olduğundan, adamlar sadece şehir içi hız sınırını değil, ara sokak hız sınırını da tüm araçlarında belirtiyorlar.

Hatta güvenlik konusunda bişeyin biyerine su kaçırmış olan firmalardan Saab larda, insan psikolojisi km saati yarım daireye gelince hızı normal algılıyor diye, tüm araçlarında kadranın tam orta noktasına 90 km/s i denk getirmiş, ve buraya kadar olan yazıları büyük puntolarla yazmış. Maksimum hızı 250 km/s olduğundan, kalan yarıya minik puntolarla kalan km leri sığdırmış.

Bu psikolojiye ben şahsen katılıyorum. Kendi arabamda ortada 100 km yazıyor, o yüzden ibre 100 civarıyken normal gidiyormuş gibi oluyorum. 90 la giderken ibre hafif sola eğik kalıyor ya, sanki bi eksiklik varmış gibi oluyor :D

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vitesle alakasi yok

mahkum006

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaaw 50'yle yok mu biter... ben işe geç kalırım valla.. trafik kurallarına uyacam diye evden yarım saat erken çıkamam sabah sabah kusura bakmasın kimse... yol durumuna göre basabildiğim kadar basıyorum...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahkum006' Alıntı:
yaaw 50'yle yok mu biter... ben işe geç kalırım valla.. trafik kurallarına uyacam diye evden yarım saat erken çıkamam sabah sabah kusura bakmasın kimse... yol durumuna göre basabildiğim kadar basıyorum...

İyi bari Allahtan Ankara'dasın.Gerçi oradaki üyeleri de uyarmak lazım sana karşı...

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahkum006' Alıntı:
trafik kurallarına uyacam diye evden yarım saat erken çıkamam

-1000

hic katilmiyorum...:mad:

tersinide yapiyormusun?
yani yarim saat fazla calisip, sonra dönüstede hizli gidip o süreyi telafi ediyormusun?

sonra trafik kurallarina uyacam diye ickilidemi araba kullanmicam...

sonra yasalara uyacagiz diye sunudami yapmicaz,bunudami yapmicaz...

devami gelir...

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 km üzerinde yapılan kazaların hayati risk taşıdığını düşünüyorum mesela crash testleri de bu hızda yapılıyor .

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch' Alıntı:
bir arkadasin dedigi gibi hiz siniri icin..

avrupada genelde %80 hiz siniri 50 olan yerlerde gidiyorsun. ona dikkat cekmek icindir.

ayrica ana caddeler disinda kücük caddelerde hiz siniri 30kmdir. bunun icinde 30da kirmizi olabilir...

türkiyede pek önemli degil ama burda 50 siniri önemli...

vites degistirmeyle ilgisi olacagini sanmam cünkü motordan motora arabadan arabaya o vites araliklari degisir...

:alkis: :alkis: :good: :good:

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
ben hız sınırı die biliorum