Vectra satılıp Civic alınırmı?

Vectra vs Civic

• Kullanılan toplam oy
    49

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
civic'in bir çok eskisi var mesela yeni kasalarıda çok sanayide görürsünüz hep kafadan kaza yapmışlardır öndeki araca yaklaştığınızı hissetmiyorsunuz ve bam :) eski kasalardada donanım yok zaten daha 2 gün önce tartıştığımız toyota konusuna döner bu olay :D

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
civic'in bir çok eskisi var mesela yeni kasalarıda çok sanayide görürsünüz hep kafadan kaza yapmışlardır öndeki araca yaklaştığınızı hissetmiyorsunuz ve bam :) eski kasalardada donanım yok zaten daha 2 gün önce tartıştığımız toyota konusuna döner bu olay :D

yanlış anlamayın tamamen merakımdan soruyorum yeni kasalarda nasıl hissedilmiyor acaba öndeki araca yaklaştığımız :confused:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamen araçtan kaynaklı bence :) komşumuz almıştı 2006 astra ile takas etmişti 2 gün sonra geri verdi alınca bende meraktan oturdum bi tur attım araçla ama burnunu kestiremiyorsunuz aracın alışıncaya kadar baya bir sıkıntı...:) yazın çalıştığım yerde bi arkadaşın babasıda önden vurmuştu oda aynı şeyleri söyleyince pekişti düşüncelerim :)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ne yaptınız ya :D Tamam sorunsuzluk olarak belki civic diyebilirsiniz ama değişmesi gereken parçaları değişmiş ve bakımı yapılmış bir vectra da sizi üzmez.Bunun dışındaki bütün kriterlerde vectra.Civic kullanmasam belki diyeceğim de yol sesinden tutun işçilikten alın, her türlü konuda vectra 2 gömlek üst...

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ne yaptınız ya :D Tamam sorunsuzluk olarak belki civic diyebilirsiniz ama değişmesi gereken parçaları değişmiş ve bakımı yapılmış bir vectra da sizi üzmez.Bunun dışındaki bütün kriterlerde vectra.Civic kullanmasam belki diyeceğim de yol sesinden tutun işçilikten alın, her türlü konuda vectra 2 gömlek üst...

katılmamak elde değil, doğru söze ne denir

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Farkındamısınız bilmiyorum ama normal bi civic değil anketteki 1.6 vti 160 bg. Performans konusunda vectra 2.0 yi ezer geçer.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Beygiri daha fazla olan, performanslı araç hız sevenler için idealdir ama şehir içinde o kadar beygire ihtiyaç varmıdır orasını bilemem. Biri güvenliğe önem verir, diğeri yakıta, birbaşkası performansa ........ liste kişiden kişiye uzar gider. O nedenle sizin kafanıza yatıyorsa bizlere sadece hayırlı olsun demek düşer.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beygiri daha fazla olan, performanslı araç hız sevenler için idealdir ama şehir içinde o kadar beygire ihtiyaç varmıdır orasını bilemem. Biri güvenliğe önem verir, diğeri yakıta, birbaşkası performansa ........ liste kişiden kişiye uzar gider. O nedenle sizin kafanıza yatıyorsa bizlere sadece hayırlı olsun demek düşer.

Vectra nın her konuda üstün olduğunu iddia ettikleri için özellikle vurguladım vti nin beygir gücünü :D Yoksa ben de hız düşkünü biri değilim ama trafikde seri kullanmayı severim. Vectra seri kullanımda beni yoruyor. Özellikle sormuştum konuyu açarken aynı sorunu civic de yaşarmıyım diye. Galiba kimse vti kullanmamış. Daha cevap alamadım. :D

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra nın her konuda üstün olduğunu iddia ettikleri için özellikle vurguladım vti nin beygir gücünü :D Yoksa ben de hız düşkünü biri değilim ama trafikde seri kullanmayı severim. Vectra seri kullanımda beni yoruyor. Özellikle sormuştum konuyu açarken aynı sorunu civic de yaşarmıyım diye. Galiba kimse vti kullanmamış. Daha cevap alamadım. :D

vti olduğunu fehmedememişim.Değil 160 300 hp olsa o araç benim için yürüyen tenekeden öte değil.Bu sözüm yanlış anlaşılmasın, civic severler kızmasın ama bu ne yazık ki böyle.Vti lerin yakıtıda çok fazla bildiğim kadarıyla heves edip satın alan sonrada elinden çıkartmak için çok uğraşan bir tanıdığım bahsetmişti.160 hp lik civice bineceğime hemen hemen aynı yakan 2.5 v6 vectraya binerim. eklemek istediğim birkaç husus var civic ile ilgili.Vites geçilşeri hoşuma gitmişti, benim kullandığım sanırım 125hp lik idi ama üst devirlerde çok atak bir araç olarak aklımda kalmıştı.Motor seside hoş ama çok rahatsız ediyor.Motorun titreşimini gaz pedalında hissedebiliyorsunuz masaj yapıyor sanki.frenler zayıf, yol tutuş zayıf, karoser zayıf, izolasyon berbat ötesi, işçilik çok kötü, parçaları gereksiz pahalı.Ne gerek var şimdi bu araca? Ben anlam veremiyorum açıkçası...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya adamın penceresinden bakın birazda 19 yaşında kanı kaynıyor 160 beygirlik vtecde sağlam gider o açıdan düşünüyorsan tabiki vtec derim..

bende araca bakmadm modeline performansıda hesaba katmadım öyle düşünüyorsan vtec tabiki her şekil.