vectra yağ yakıyor!!!

carabelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok inceleyemedim böyle bir başlık bulunup bulunmadığını o yüzden yeni konu açtım ilgi ve bilgilerinize şimdiden teşekkürler...

aracım 2002 son çıkışlı(2003 model gözüküyo) vectra elegance 1.6 arabayı alalı daha 4 ay oldu ve sürekli arabaya yağ ekliyoruz.serviste bu durumun normal olduğunu ve bu araçalarda hep gözlenen bir durum olduğunu ısrarla söylediler.ancak 1000km de 2lt'nin üzerinde yağ tüketimi pek normal gelmiyo bana.daha önceki aracımız dizel minübüstü o bile bu kadar yağ yakmıyordu.bu durum sizce normal mi yada benzer problem yaşayan arkadaşlar var mı. :help:
tekrar teşekkürler...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag kacırıyormu pekı??? cok asırı eksıltme var aracta... kaç kmde arac?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakması hemde bu kadar çok bencede anormal ben 96 model aracım 200 bin km de. 1000 km de 1 litreden fazla yağ yaktığı için sekman attım arabaya seninki gerçekten çok

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağın markasını değiştirmeyi dene, biraz da devirsiz kullan arabayı, 2500-3000 devir i pek geçme. yağ tüketimin eğer kaçak yoksa çok ..

arkadaşlar çok inceleyemedim böyle bir başlık bulunup bulunmadığını o yüzden yeni konu açtım ilgi ve bilgilerinize şimdiden teşekkürler...

aracım 2002 son çıkışlı(2003 model gözüküyo) vectra elegance 1.6 arabayı alalı daha 4 ay oldu ve sürekli arabaya yağ ekliyoruz.serviste bu durumun normal olduğunu ve bu araçalarda hep gözlenen bir durum olduğunu ısrarla söylediler.ancak 1000km de 2lt'nin üzerinde yağ tüketimi pek normal gelmiyo bana.daha önceki aracımız dizel minübüstü o bile bu kadar yağ yakmıyordu.bu durum sizce normal mi yada benzer problem yaşayan arkadaşlar var mı. :help:
tekrar teşekkürler...

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ihmal etme derim iyice baksınlar arabaya detaylı incelettir

extreme1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bende aynı dertten şikayetçiyim.2003 vetra elegance var bende

kısa mesafede yağ eksiltir diyorlar uzun mesafede eksiltmez diyorlar.

uzun mesafede denedim yani 300 km yol yaptım hiç eksiltmedi

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim şantiyede vardı biara 2003 opel 1.6 elegance haftada bir yağ seviyesi ikazı alıyorduk, servise gidip yağ ekletmek zorunda kalıyorduk,

carabelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste defalarca baktılar birşey yok dediler adamlara göre çok normal ama bana hiç de öyle gelmiyo.yağı da hep serviste koydurdum özellikle.yağ kaçırmasıda yok.dedemde 98 cd var 9 senedir kullanıyor hiç böyle bir problemle karşılaşmadık.anlamadım gitti valla:(