Vectram Yag Yakiyor

mustice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Bu Siteyi Tesadüfen Yeni Farkettim Ve Hemen üye Oldum Ben Bir Vectra 99 Cd Kullanicisiyim Aracim 140.000 De Benim Sorunum Ise Her 5.000 Km 1 Litre Yağ Eksiltiyor Bulunduğum Yerde Yetkili Servis Yok özele Daniştim Bana Sekman Piston Bişeyler Söyledi 1.000 Ytl Yi Bulur Dedi Benim Ne Yapmam Gerekiyor Bilgilendirirseniz Sevinirim Teşekkürler

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araban motor istiyo o zaman yapacak bişeyin yok.. motor yaptırmak istemiyosan ya öyle bin yada o şekilde sat...

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectraların normalde yağ yaktığını biliyorum o anormal birşey değil ama yaktığı miktar ne onu bilmiyorum ama çok aşırı bir değere benzemiyor gibi

Kendinizi üye arşivi başlığı altında tanıtırsanız daha mutlu oluruz ;)

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10.000 km de 2 litre bile yaksa opel bunu normal sınırlar içinde kabul ediyor aracınızın kitapcıgına bakacak olursanız 100 km de 0.07 litre yag yakması normaldir yazısını gorursunuz bu orana gore 1000 km de 0.7 10000 km de 7 litre gibi bize çok anormal gelen aşırı bir tuketimi bile opel normal karsılıyor ( motorun 5 litre yag alıp 7 litre yakması nasıl normalse artık ) neyse 100 ytl ye takım conta antifiriz motor yagı sibop lastikleri kapakcıda alıstırılması ve sekman atılması mumkun ancak aracınızın basında durmanızı ve tum parcaların GM olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim sibop lastiklerinizin özelligini yitirdigi belli oluyor bu konuyu uzun sure ihmal etmeyin derim iticilerin asınmasına sebep olma ihtimali var buarada piston degismesi gibi bi durum soz konusu degil bu rakamlara zaten anlattıgınıza gore gerek te yok

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm sibop yağ lastikleri sertleşmiş olabilir yağı yanma odasına indiyordur buda yağın yanasına sebeb olur ve motor yağ eksiltir .

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler arkadasımızında deıdgı gıbı sıbop lastıklerı sertlesmıs önce sılındır kapagı sokulecek onlar degısecek asagı tarafa dokundurtma

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksozdan mavi dumanı görene kadar devam, boşuna masraf etme. üstten eksantrikli motorlar bir miktar yağ eksiltir ve bu da normaldir.

5000 de 1 litre hiç bir şey.
canını sıkma

VooDoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1800km civarında 2 litre eksillitm...sorun yağ yakması değil attaki contası yağ almada aldıktan sonra çok sıkmışlar ve keçe ezilmiş oradan kaçırıyormuş.yanlız ne işse motor korumanın orada yağ oluyor bende onu anlayamadım yakma değilde eksiltme olabilir sendede.arkadaşların dediği gibide sibob lastiklerine felanda bir bak.

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede 5000km 1lt yağ hiç bişey bencede hiç elletme motorunu yaptığın masrafa yazık