vites 1 e zor geçiyo

cct37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gurbaa. senin araba adam mı seçiyor yaw? :D şaka bir tarafa sor bakalım babana nasıl kullanıyo? (1. vitesi kullanmadan sürüyo olabilir mi? :) )

mskaynak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı. götürdüm ustaya vites ayarı dedi. yaptı sağolsun ama 1-2 hafta dayandı şuan gene aynı durumda..

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla arkadaslar bendede war o olay galiba bnu tüm opellerin kaderi bence hiç ince ayar cekmenıze gerek yok zaten durmadıgınız surece 1,vitesi kullanmanın bi anlamı yok...

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Benim Astra Da 1. Vitese Zor Geçiyor Ama Sorun Nerde Olduğunu Biliyorum..
şanzuman'in Altinda Vites Kolunun Bir Ayar Vidasi Var Sağ,sol Aşaği,yukari Nerde Duracağini Belirleyen. Bu Vida Ile Oynanirsa Veya Vida Yanliş Yerde Sabitlenirse Araç Herhangi Bir Witese Geçerken Kasiliyor. Ok Mi?
Dahasi Corsa Ci Arkadaşin Dediği Doğru Eğer Araciniz Sadece Herhangi Bir Vitese Geçerken Zorlaniyor Sa Herhangi Bir Tamirciye (tabiii Ki Güvenilir Biri Olmali) Giderek Durumu Anlatmaniz Yeterli ... Keyifli Sürüşler Dilerim...

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele laf atmayıııın. şimdilik tecrübe ettiğim arabaları söyleyim. toyota, seat, fiat ve opellerde 1. vites zor geçiyor. ben opellerin tüm kategorisine bindim neredeyse hepside öyleydi. 10km ye gelince gerçi sorun çıkmadan geçiyor ama yağ gibide kayarak geçmiyo tabiki. vites küçültmelerin hepsinde bir miktar zorlanıyor.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ilginç olan, forumda ne zamandır açılıyor bu tür başlıklar, yazmayayım falan dedim de dayanamayacağım.

benim kullandığım arabamda bu sorun yok. üstelik Vectra B makyajsız kasa...
30-35 ile giderken çok rahat bi şekilde geçiyor... arabanın debriyaj-baskı balata gitmeye yakın zannediyordumki debriyaj kaçırdığı için öyle, ama debriyaj seti komple değişti, yine bi fark yok... :)

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
Ya ilginç olan, forumda ne zamandır açılıyor bu tür başlıklar, yazmayayım falan dedim de dayanamayacağım.

benim kullandığım arabamda bu sorun yok. üstelik Vectra B makyajsız kasa...
30-35 ile giderken çok rahat bi şekilde geçiyor... arabanın debriyaj-baskı balata gitmeye yakın zannediyordumki debriyaj kaçırdığı için öyle, ama debriyaj seti komple değişti, yine bi fark yok... :)

Anlaşılan opelin kendi ustaları vites kutusu ayarlamaktan aciz

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki de 20-30un üzerinde geçmio ama ne zmn 30un fln atına düşüyor o zaman zorlamadan bire düşüyor.dier türlü biraz zorlamak gerekiyor...

cct37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
34UZG50' Alıntı:
Arkadaşlar Benim Astra Da 1. Vitese Zor Geçiyor Ama Sorun Nerde Olduğunu Biliyorum..
şanzuman'in Altinda Vites Kolunun Bir Ayar Vidasi Var Sağ,sol Aşaği,yukari Nerde Duracağini Belirleyen. Bu Vida Ile Oynanirsa Veya Vida Yanliş Yerde Sabitlenirse Araç Herhangi Bir Witese Geçerken Kasiliyor. Ok Mi?
Dahasi Corsa Ci Arkadaşin Dediği Doğru Eğer Araciniz Sadece Herhangi Bir Vitese Geçerken Zorlaniyor Sa Herhangi Bir Tamirciye (tabiii Ki Güvenilir Biri Olmali) Giderek Durumu Anlatmaniz Yeterli ... Keyifli Sürüşler Dilerim...
arkadaşım, o vidadan değil. vidadan olsa araç duruyorkende geçmez. 10 km'nin altında yağ gibi. bir problem yok. araç hareket etmezken bir problem yok. vidadan olsa hareket etmezken de 1'e geçmez. öyle değilmi?