vites 1 e zor geçiyo

pulmoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı. debriyaj baskı balatadan değil vitesin zor geçmesi veya sabahaları boşa laırken zorlanması ya debriyaj sisteminde hava oluyor tam basınç vermiyor yada debriyaj üst merkezi kaçırıyor ben debriyaş üst merkezini değiştirdim araba her türlü vitese çok rahat geçiyor şimdi zaten debriyaş pedalından belli oluyor sert bi dolgunluk geliyor araba çok rahatlıyor. debriyaj özellikle çok yumuşaksa üst merkeze baktırın. değişirseniz 110 milyon civarında yan sanayisi ile orjinali aynı sakın orjinal diye servise kaptırmayın parayı. tek firma üretiyor bu parşayı FTE.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şükür benim araba da birşey yok ama 1 e zor geçmesinin sebebi galiba şanzımanı korumak için olabilir reno 11 - 9 larda da vardı sanki orada kilit varmış gibi...

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı roblem ben de var ( millet müzdaripmiş yaw) Ek olarak 2 yede zor geçiyo ama onun nedeni senkromeçten...

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ayni sorun var ama bende birde geriye bazen zor geciyor. arabayi 1e alip,5 santim ilerletiyorum sonra geciyor. bazende el freni kalkikken geriye gecmiyor,indiriyorum geciyor...

trilogy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitese zor geçme olayı bende de var. Neredeyse tamamen durmak gerekiyor 1. vitese geçmek için. Vitesten atma olayı yok (şimdilik:))

Crack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mehtap.org
debriyaj setini yeni değiştim bende. daha sonra ustaya o sikayetten gittim. kaldirdi arabayi alttan bi vida gevsetti vites kolunu ayarladı daha sonra vidayı sıktı. suan hic bir sorun yok gayet rahatca geciyor

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj seti baskı balata yı değiştirtsem bi faydası olurmu.
birde bazen başıma gelen bi olay aracı sert kullandığım zaman ani kalkışlarda devir 5000 e kadar çıkmasına karşın araç çok yavaş hızlanıyo. benim tahminim baskı balata ısındığı için tam tutmuyo ve sıyırıyo. böyle bi şey başına gelen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

vectra b nin debriyaj seti ve baskı balatası kaç paradır. yakın zamanda değiştiren arkadaşlar işçilikle beraber fiyatı ve nerde yaptırdıklarını yazarsa sevinirim

makayikci1908

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni sordum servis 950 ytl fiyat çıkardı Ankara'da bende özel servise gittim kendim seti sordum dışarda 350 civarı usta 50-100 ne alır bilemiyorum ancak benim ustam var gölbaşında uygun fiyat veriyor kendisi

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bende araç soğukken arasıra bire sıkışıyormuş gibi geçiyor. Pek dert etmiyorum. Vites geçmediğinde zorlamak yerine, debriyaj tazelemek ve ara gazı iyi geliyor. Biraz geç atmak, zorlamaktan iyidir.