vites 1 e zor geçiyo

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makayikci1908' Alıntı:
Yeni sordum servis 950 ytl fiyat çıkardı Ankara'da bende özel servise gittim kendim seti sordum dışarda 350 civarı usta 50-100 ne alır bilemiyorum ancak benim ustam var gölbaşında uygun fiyat veriyor kendisi

servise 950 bayılmaktansa bu sorunla ömür boyu yaşarım daha iyi. gerçi vakti gelince değiştirecez ama o zamanda bi özel servis buluruz heralde.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte yine diyorum opelim bi b.ku duzeltemedigi anlara geldi soz..kısaca soyliyim cozumu cunku ne yapsanız oluyor..

aklınıza bir bayanla dans ettiginizi dusunecek ve vites koluna oyle davranacsınız(sadoculara saygım sonsuz) sonra bakın nasıl yola geliyor kerata

ulker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşıyordum demek normalmiş, 1 vitese ilk çalıştığında zor geçiyor, sonra normale dönüyor.

ummete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 vectra b yi ben 2002 de aldım.Aldığımdan beri aynı sorun var. Şanzumanı korumak için fabrikasyon olduğunu düşünmüştüm. Bazı arkadaşlarda böyle bir sorun olmadığına göre bir arıza var demekki..

turo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var diye başlayacağım bende herkes gibi.Ama benimki soğuk havalarda oluyor.Burada konuyu açmıştım.Genel kanı soğuk havalarda şanzuman yağı ile ilgili olabaileceği yönündeydi.Ama hala baktıramadım yağına.Bende 1.vitese atmak için arabanın durmasını bekliyorum.O zaman problem olmuyor.Hareket halindeyse 2.vitese atıp öyle devam ediyorum.Araba biraz titriyo ve geç toparlıyo ama sinir olmaktansa şimdilik böyle devam edeceğiz.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turo' Alıntı:
Aynı sorun bendede var diye başlayacağım bende herkes gibi.Ama benimki soğuk havalarda oluyor.Burada konuyu açmıştım.Genel kanı soğuk havalarda şanzuman yağı ile ilgili olabaileceği yönündeydi.Ama hala baktıramadım yağına.Bende 1.vitese atmak için arabanın durmasını bekliyorum.O zaman problem olmuyor.Hareket halindeyse 2.vitese atıp öyle devam ediyorum.Araba biraz titriyo ve geç toparlıyo ama sinir olmaktansa şimdilik böyle devam edeceğiz.

Ben de aynı şeyi yazacağım eğer 1 , 2.ci vitesler geçme problemi , özellikle soğuk aylarda artan tarzda oluyorsa ilk önce şanzıman yağınızı değiştirin , Şanzıman yağı da zaman içinde niteliğini kaybediyor.

BULENT1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites sorunu çözüm

Benim 2004 Corsamda da aynı problem vardı.Eğer sürekli zor geçiyorsa farklı olalabilir. Benim ki bazen normal bazen de 1. ve 2. de problem çıkarıyordu.Vites kol mekanizmasında arıza varmış.Garanti kapsamında değiştirdiler.

vectracı__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslan01' Alıntı:
valla ayni problem bendede mevcut durumda yapacak birsey yok sanirim.......
bende de aynı şey var

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ne herkeste aynı sorun ilk çalıştırıp 1e atarken bişey yok 2 den bi 1 e atıyım desem geçmiyo bigün vites kolu elimde kalacak paldur küldür atıyoz debriyaj danmı vitestenmi çözemedim