Vites geçişlerinde sorunlar...

turo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar;
Arkadaşlar son 25 gündür aracı 1.vitese takarken bayağı zorlanıyorum.Araç Motor soğukken sadece 1.vitese geçerken zorlanıyor.Ancak motor 15-20 dakka çalıştıktan sonra normale dönmeye başlıyor.Sanki hiç problem yokmuş gibi rahatça geçiyor.Diğer viteslere geçişte bir problem yok.Arabam 96 model Astra h.Back ve benzinli.Henüz bir tamirciye gitmedim ama gitmeden önce görüş ve önerilerinizi almayı uygun gördüm.Herkesin ilgi ve bilgilerini bekliyorum.Sevgi ve saygılar.:(:(:(

ekselans0001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turo' Alıntı:
Selamlar;
Arkadaşlar son 25 gündür aracı 1.vitese takarken bayağı zorlanıyorum.Araç Motor soğukken sadece 1.vitese geçerken zorlanıyor.Ancak motor 15-20 dakka çalıştıktan sonra normale dönmeye başlıyor.Sanki hiç problem yokmuş gibi rahatça geçiyor.Diğer viteslere geçişte bir problem yok.Arabam 96 model Astra h.Back ve benzinli.Henüz bir tamirciye gitmedim ama gitmeden önce görüş ve önerilerinizi almayı uygun gördüm.Herkesin ilgi ve bilgilerini bekliyorum.Sevgi ve saygılar.:(:(:(

debriyaj durumun ne alemde ondan olabilir belkide sanzumanda bi sorun var.. çalıştıktan 15 dakika sonra normale dönuyosa 15-20 gündür havalar soğuk seyrediyor sabah sanzuman yağı yoğun bi şekilde oluyor bu sebeple vites geçişlerişnde zorluk yaşanabiliyor.. eğer 15-20 dakka sonra normale dönuosa önemli bi sorun yok

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımmm havaların soguk gıtmesınden kaynaklanıyor anca karacın 96 model oldugu ıcın basına neler geldıgı bılmıyorsundur ılk sahıbı degılsen,, onun ıcın ıcıne 90 numara sanzuman yagı koyulmus olabılır turkıyede cok yaygın 90 numara.. aslında bı sorun cıkarmayacagına emınım ancak bı yagını kontel ettır usta bı parmak atsın yaga anlar 90 mı 80 mı 90 sa boşaltır 80 numara koydur ama genede sabahları garantı vermem. zaten ılk kalkısta gecırırken kolay gecer sonra 2 den 1 e gecerken zorlanır tam durman lazım

turo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzuman yağı ile ilgili öneriyi iş yerinden bir arkadaşımda yapmıştı.Ben dişlilerde bir problemmi var acaba diye düşündüm ama,problem dişlilerde olsa ısındıktan sonrada problem devam ederdi herhalde.Baskı balataların birlikte takım olarak değiştirilmemesi böyle bir soruna yol açarmı acaba.Ben arabayı 4 ay önce aldım başından ne geçtiğini bilmiyorum.Belki biri idare eder diyip değiştirmemiş olabilir.Debriyajda bir problem yok.Şİmdilik iyi durumda.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turo' Alıntı:
Şanzuman yağı ile ilgili öneriyi iş yerinden bir arkadaşımda yapmıştı.Ben dişlilerde bir problemmi var acaba diye düşündüm ama,problem dişlilerde olsa ısındıktan sonrada problem devam ederdi herhalde.Baskı balataların birlikte takım olarak değiştirilmemesi böyle bir soruna yol açarmı acaba.Ben arabayı 4 ay önce aldım başından ne geçtiğini bilmiyorum.Belki biri idare eder diyip değiştirmemiş olabilir.Debriyajda bir problem yok.Şİmdilik iyi durumda.
sımdı arızayı baskıya baltaya bulacagım ama sıcakken duzeldıgı ıcın onlar saglam oldugu ortaya cıkıyor bırde bu sorun yenı yenı basladı havalar soguyunca

turo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekselans001 ve astrammm usta,aynen dediğiniz gibi.Havaların soğumasıyla bu problem başladı.Sabah 7.30 da yola çıkıyorum.Camlardan buz kazıyorum o arada 3-4 dakka araba çalışıyor.Sonra yola çıkıyorum.Yazın böyle bir sorun yaşamadım.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turo' Alıntı:
astrammm usta,aynen dediğin gibi.Havaların soğumasıyla bu problem başladı.Sabah 7.30 da yola çıkıyorum.Camlardan buz kazıyorum o arada 3-4 dakka araba çalışıyor.Sonra yola çıkıyorum.Yazın böyle bir sorun yaşamadım.
ok sorun normal ama yagına sen bı baktırda ıcımız rahat etsın

turo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar.Görüşler yağın kontrol edilmesi noktasında.Hafta sonu buna bir baktırayım.Teşekkürler.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good:
ekselans0001' Alıntı:
debriyaj durumun ne alemde ondan olabilir belkide sanzumanda bi sorun var.. çalıştıktan 15 dakika sonra normale dönuyosa 15-20 gündür havalar soğuk seyrediyor sabah sanzuman yağı yoğun bi şekilde oluyor bu sebeple vites geçişlerişnde zorluk yaşanabiliyor.. eğer 15-20 dakka sonra normale dönuosa önemli bi sorun yok

:good: